Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU muuseumis etenduvad kolm jõululugu

30.11.2015 11:25

Päev enne esimest adventi, 28. novembril, esietendusid NUKU muuseumis „Jõululugu ärkab ellu” sarjas kaks uut lavastust, mida mängitakse vaid selle aasta detsembris.

Näitleja Mihkel Tikerpalu enda kirjutatud, lavastatud ja mängitav lustakas lugu „Habemega nali” kõneleb jõuluvana juurest ümbermaailmareisile läinud habemest. Lavastuse kunstnik on Kristel Hansen.

Kairi Looki jutustusel „Peeter, sõpradele Peetrike” põhinevas lavaloos mängib Tarmo Männard. Peetrike on salapärane poiss telefonitoruga, mis ühendab teda päkapikkudega. Lavastamisel on kaasa löönud Virko Annus ning kunstnikutöö tegi Gerli Mägi.

Kolmanda loona etendub muuseumi jõuluprogrammis Laura Nõlvaku õhuline, suline ja askeldusterohke "Muinasjutt Lumeeidest".

Etendused toimuvad NUKU muuseumi aatriumis, nädalavahetustel kolm ja nädala sees üks või kaks korda päevas kuni 20. detsembrini. Muuseumietendused on kammerlikud lavalood, mis sobivad hästi neile, kes sooviksid teatrit nautida veidi väiksemas ruumis.

Lisaks astuvad muuseumis igal advendipühapäeval üles tantsuklubi Koit tantsupäkapikud, kes esitavad päkapikkude toimetamisi akrobaatiliste kavade kaudu.

Muuseum on pühadeajal ning talvisel koolivaheajal avatud 22., 23., 29. ja 30. detsembril ning 2., 3. ja 5.–10. jaanuarini. Muusemietenduse pilet on 6 eurot, mis sisaldab nii etendust kui muuseumikülastust. Tavapilet muuseumisse maksab 5 eurot, perepilet 14 eurot.