Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU muuseumis avatakse Rein Aguri juubelinäitus

24.11.2010 12:17

Neljapäeval, 25. novembril kell 15.30 avatakse NUKU muuseumis teeneka Nukuteatri lavastaja ja peanäitejuhi Rein Aguri puuskulptuuride näitus, millega tähistatakse ühtlasi tema 75. juubelit.

Rein Agur on esimene eesti nukuteatri lavastaja, kes on saanud professionaalset nukuteatrialast koolitust ja seda Leningradi Riiklikus Teatri-, Muusika- ja Kinomatograafiainstituudis (LGITMiK), mille lõpetas 1963. aastal nukuteatrinäitleja erialal cum laude. Samal aastal tegi ta Eesti Riiklikus Nukuteatris oma esimese lavastuse, tuues lavale Oskar Liigandi nukunäidendi “Pardike Tuttpütt”. Rein Agur töötas Nukuteatris aastatel 1963–1966 lavastaja assistendina ja seejärel 1966–1981 ja 1992–1994 lavastajana, aastatel 1981–1992 oli ta teatri peanäitejuht. Ta on loonud Nukuteatris üle 75 lavastuse.

Viimati oli Rein Agur seotud Nuku- ja Noorsooteatri lavastusega „Kuldvõtmeke ehk Buratino senitundmatud seiklused“ (2008), kus ta oli lavastaja Jevgeni Ibragimovi konsultandiks. Tänavusel aastal esietendus Rein Aguril kaks lavastust: „Kirjaklambritest vöö“ VAT teatris ja „Okasroosike“ Riia Nukuteatris.

Juubeli puhul NUKU muuseumis avatav juubelinäitus koosneb 40 aasta jooksul voolitud ja nikerdatud puuskulptuuridest, mis on valmistatud erinevatest puuliikidest. Esimene kuju pärineb aastast 1969, kõige hilisemad aastast 2005. Lisaks on näitusel väljas mitmed Rein Aguri loometeed tutvustavad arhiivimaterjalid. Näitus on homsest avatud kõigile NUKU muuseumi külastajatele.

Mari Nurk
Avalike suhete juht
NUKU
E [email protected]
www.nuku.ee