Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU muuseumis avatakse jänesenukkude näitus

04.02.2011 12:43

Teisipäeval, 8. veebruaril kell 12. 30 avatakse NUKU muuseumis jänesenukkude näitus, mis annab võimaluse näha ja võrrelda paljude teatrikunstnike jänesenukke Eesti Riikliku Nukuteatri lavastustest läbi aegade. Näitust tuleb avama kultuuriminister Laine Jänes, kelle isiklik jänestekollektsioon on osa uuest ekspositsioonist.

Vahva välimuse ning mitmekülgse loomusega jänes on lastelavastustes väga tihti esinev tegelane. Eesti Riikliku Nukuteatri ajaloo jooksul on lavastustes seigelnud ligi 100 erinevate teatrikunstnike loodud, nukumeistrite meisterdatud ja näitlejate mängitud jänesetegelast. Vaprad jänkud olid peategelaseks Eesti Riikliku Nukuteatri kõige esimeses lavastuses „Ninatark jänku“ 1952. aastal ja ka kõige uuemas lavastuses „Prügihunt ja Superjänes“, mis esietendus 2. veebruaril 2011.

NUKU muuseumi jänestenäitusel, mille avamine on sümboolselt seotud Hiina kalendri järgi algava jäneseaastaga, on välja pandud kõik Nukuteatri ajaloo keerdkäikudes säilinud jänesenukud, kellest vanim pärineb 1956. aastast. Lisaks on näitusel eksponeeritud meene- ja mängujänesed kultuuriminister Laine Jänese 1985. aastal alguse saanud kollektsioonist.

Jänesenukkude näitus jääb avatuks maikuuni.

Kati Kuusemets
näituse koostaja
NUKU teater, muuseum, keskus
Lai 1, 10133 Tallinn
Tel. 6679 554
E-post [email protected]
www.nuku.ee