Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU muuseumi uuel näitusel saab piiluda Helle Laasi garderoobi

16.02.2015 12:19

Reedel, 20. veebruaril kell 15.00 avatakse NUKU muuseumis näitus „Näitleja: Helle Laas“. Näitus on seotud 22. veebruaril esietenduva täiskasvanute nukupõnevikuga „Ajarefrään“ (lavastaja Jaanika Juhanson, laval Helle Laas).

Näituse looja ja muuseumi juht Maria Usk sõnab, et näitlejanäitus jääb muuseumi püsiekspositsiooni pikemaks ajaks, küll aga muutub igal poolaastal näitleja, kelle maailma on võimalik piiluda. Väljapanekut vaatama tulles satub külastaja sinna, kuhu ta enamasti ei pääse – näitleja garderoobi, kust saab alguse kogu teatrimaagia. Näitusel saab proovida garderoobilaua juurde kuuluvaid parukaid, kõrvu, ninasid ja kostüüme. Mõnikord viibib garderoobis ka näitleja ise, kuid alati on kohapeal olemas Helle Laasi ideed, mõtted, lavatööd ja isiklikud esemed. 

Kohapeal saab teha endast mõned teatraalsed pildid, mängida teatrit või kirjutada-joonistada midagi armastatud näitlejale. Näituse raames on gruppidel võimalik osaleda ka grimmi õpitoas ja meisterdada mõnd Helle Laasi lavastustest tuttavat nukku.Ühe põneva osana uuest näitusest moodustavad kõikvõimalikud nukunäitlejate kostüümid – nukunäitleja peab oskama olla kell, inimene, loom ja ka nähtamatu. Kõik kostüümid leiavad oma koha muuseumi püsiekspositsioonis. 
Uute eksponaatidena on muuseumisse jõudnud ka novembris oma viimase etenduse andnud „Jussikese seitse sõpra“ lavastuse nukud koos armsaks saanud Jussikese kostüümiga. 

NUKU muuseum on avatud  T–P kell 10–19 (viimane sissepääs kl 18).
Näitus jääb avatuks uue hooaja alguseni.

Lisainfo:
Maria Usk
muuseumi juht ja näituse looja
5177 557