Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU muuseumi suvi on täis mänge ja avastamisrõõmu

14.06.2017 11:17

NUKU muuseum
Sel suvel ja edaspidi on külastajatel uuenenud NUKU muuseumit lihtsam omal käel avastada. Valminud on tegevuskaart, mis kutsub seiklusrikkale teekonnale läbi muinasjuttude.
 
NUKU muuseumi põnevate käikudega maja kaart kutsub seiklusrikkale teekonnale läbi muinasjuttude. Kaarti järgides leiad üles kõik mängud, tegevused ja üllatused, mis muuseumis peituvad. Salapärane kaart kutsub nii üksinda kui ka kaaslastega mängima, tegutsema, vaatama, kuulama ja mõtlema teatri muinasjutumaailmas.
 
Muuseum avas uuenenud ruumid ja püsinäituse "Nukuteatri loomise lugu" novembris. Läbi kolme korruse ja paljude ruumide liikudes saab katsuda õhku ja näha, kuidas saab nukuteatris kujutada vett, tuld ja maad.
 
Viis tuntumat nukuliiki – marionett-, käpik-, varras-, laua- ja kehanukk – on saanud oma toad ja lavad, et seal jutustada oma lugu ning tutvustada nukuliikide eripärasid. Ühes maa-aluses ruumis peituvad aga teatrikunstnik Rosita Raua väikesed maailmad.

Muuseumis saab tutvust teha ka mitmesuguste teatriametitega, nagu näiteks kunstniku, lavastaja, butafoori, nukumeistri, näitleja, lavameistri, inspitsiendi, grimeerija ja kostümeerija tööga.

NUKU muuseum on suvel avatud ning ootab mängima kõiki huvilisi. Jaanipäevani on muuseum avatud tavapärastel aegadel kl 10–18, alates 27. juunist ollakse lahti teisipäevast pühapäevani kl 11–18 (sissepääsupileti saab osta kuni kella 17.00ni).

Lisainfo
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679 509