Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU muuseumi suveekspositsioon

11.08.2015 15:23

NUKU muuseumi selle suve ekspositsiooni on võimalik külastada veel viimased kolm nädalat. Seejärel jõuab kätte sügishooaeg, mil algavad taas mitmed sündmused nagu näiteks „Kohtumised nukkudega“ ja "Muuseum ärkab ellu" ning uuendatakse näitust „Näitleja - ... “, mis saab endale uue asuka.

Augusti lõpus suletakse aastaks tulevase uue teatrisaali alune tunnel, kus praegu asuvad Tähtede võlv ehk 30 tundi ajaloolist videomaterjali nukuteatrist ning klaaspõrandaga saal, kus saab vaadata keskaegse hoone müüre koos butafoorsete esemetega ja varjuinstallatsiooni "Heavy Metal".

Suve-ekspositsiooni kuulub näiteks nukumeistrite ruumis asuv väljapanek teatrinukkudest „Tuhkatriinu“ muinasjutust. Nukumeistrite ruum on koht, kus kõik NUKU lavastuste nukud alguse saavad ja esimest korda ellu ärkavad. Metsloomade kostüümide toas saab viimaseid nädalaid paitada kas või karu ning isuäratav butafoorianäitus paneb „suu vett jooksma“ ka täis kõhuga. Samuti on augustis kui ka edaspidi gruppidel võimalik tellida sünnipäevapidusid, ekskursioone ja õpitubasid.

NUKU muuseum tuuritab suvel ka Viru Konverentsikeskuses. Merineitsi restorani fuajees saab tutvuda NUKU teatri menüüga ning tutvuda teatritoidu retseptidega. Konverentsikekuse 2. korruse fuajees on avatud varjuteatri mängupaik.

Muuseumis saab kõigele muule lisaks näha, kuidas nukud ellu ärkavad, meisterdada endale oma nukk, seista vastamisi hirmuga Õuduste kambris või Klaassillal, laulda ja tantsida koos hunt Kriimsilma või väikese nõiaga, uidata teatriajaloos ning avastada nukuteatrikunsti maailma.

NUKU muuseum asub Tallinna vanalinnas aadressil Nunne 8. Lahtiolekuajad kuni 25. augustini T–P 11–18 (sissepääs kuni 17.00), sh ka 20. augustil.

Lisainfo:
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679 509