Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU muuseumi põnevad suvised väljapanekud

01.07.2015 19:21

NUKU muuseumi suvi
Sel suvel kutsub NUKU muuseum kõiki muinasjutulisse teatrimaailma, kus suvekuude jooksul avatakse mitmesuguseid teematubasid. 

Muuseumi juht Maria Usk sõnab, et teematoad jäävad muuseumi püsiekspositsiooni ka edaspidi. „Oleme praegust näitust uuendamas ja täiendamas, nii et kõigil, kes on varem NUKUs juba käinud, tasub tulla uuesti,“ lisab Usk. 

Lisaks varjuteatrinäitusele, näitleja garderoobi avastamisele ja mehaaniliste nukkude liikumapanemise võimalusele on tegutsemiseks avatud eriline nukusirm, mida saab ise kujundada ja millel mängida lauanukkudega lavastusest „Värvid“. Muuseumi aatriumis on üleval teatrikostüümide näitus. Suve jooksul näeb ka suud-vett-jooksma-panevat butafoorianäitust „nagu päris“ mängusöökidest ja põnevat maskinäitust, kus saab ise maske proovida. 

Veel on muuseumis võimalik astuda lavale nukkude keskele ja kuulata, mis toimub lava taga näitlejate ruumis. Nukumeistrid panevad aga ainult üheks kuuks, oma puhkuse ajaks, välja laia valiku nende käte all valminud nukkudest ja kostüümidest. 

Ettetellimisel toimuvad gruppidele ekskursioonid ja õpitoad, kus saab meisterdada teatrinukke, ja kogu maja peal toimuvad lõbusad muuseumimängud. Õpituba on kolinud keldriruumidest muuseumimaja kolmandale korrusele, kuhu see jääb ka järgmiseks hooajaks. 

Väikest osa muuseumi väljapanekust näeb sel suvel ka Viru konverentsikeskuses.
„Nukud saavad suvel aega veeta ka väljaspool Nunne tänava maja. Nimelt näitame üht käed-külge eksponaati varjuteatrinäitusest „Peidus pool“ Viru konverentsikeskuses, mis tähendab, et hotelli külalised saavad ise mängida varjuteatris,“ kirjeldab Maria Usk. „Kõiki külalisi tervitavad Viru varjuteatris tohutusuured nukud, härra ja proua Pikk lavastusest „Naksitrallid“. Restorani Merineitsi lastelaudu kaunistavad aga isuäratavad, purki pandud mängusöögid koos teatriretseptidega,“ kirjeldab Usk koostööd Viru konverentsikeskusega. 


NUKU muuseum on suveajal ehk 25. augustini avatud teisipäevast pühapäevani kell 11–18, viimase sissepääsuga kell 17.00. Muuseumi sissepääs asub koos kassaga aadressil Nunne 8. 


Lisainfo:
Hannele Känd 
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht 
5669 8839 / 6679 509 
[email protected]