Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU muuseumi kontserdisarja teine hooaeg algab 27. septembril

21.09.2018 10:47

Neljapäeval, 27. septembril 2018 jätkub NUKU teatri kontserdisari, kus muusikud astuvad üles tavatus paigas – teatrinukkude keskel.

Septembrist aprillini toimub seitse eriilmelist kontserti. Esimene neist leiab aset 27. septembril kell 18.00, mil musitseerib trio KeKuKe ehk laulja Kelli Uustani, kitarrist Kusti Lemba ning saksofonist Keio Vutt. Nende muusika on aus, soe, pisut vallatu ja vahetu. Kontserdil "Kodus on sinine taevas" kõlavad lood kodust, sõpradest, armastusest, teel olemisest ja kohale jõudmisest. 

"NUKU kontserdisari jätkab publikule ja ka muusikutele avastamisrõõmu pakkumist – igat kontserti ilmestab mingi üllatav nukuteatrile omane väljendusvorm, olgu selleks varjude-  ja valgusemäng või nukkude kaasamine kontsert-etteastesse. Nii saavad kuulajad muusikat ka vaadata ning esinejad oma väljendusvahendeid rikastada," kommenteerib muuseumi juhataja Maria Usk.

Sel sügisel toimuvad veel Maarja Soomre autorikontsert (18. oktoobril) ning näitleja-muusiku Maili Metssalu soolokontsert "Luiged läinud" (15. novembril). Jaanuaris tuleb muuseumisse esinema kitarrist Argo Vals koos valguskunstnik Oliver Kulpsooga – tandem on ühiseid kontserte andnud ka näiteks Kukemuru Ambientil, Üle Heli festivalil ning Stockholm Jazz Festivalil. 

14. veebruaril astuvad muuseumis üles kitarrist ja helilooja Madis Meister ning laulja ja klaverimängija Eva-Lotta Vunder, duol ilmus hiljuti album nimega "Südametee". Märtsis esinevad muuseumikontserdisarja "residendid" ehk eelmisel hooajal kontserte andnud Sänni Noormets ja Katariin Raska. Aprillikuu kontserdil täidab aga muuseumi muusikaga kandlemängija Eva Väljaots. 
 
NUKU muuseumikontsertidele on oodatud ennekõike täiskasvanud. Kontserdid toimuvad kammerlikus õhkkonnas muuseumi eri ruumides, tihti tuleb ette muusikalisi rännakuid ühest ruumist teise. Kindlat lava pole, muusikud leiavad enne kontserti neid enim inspireerivad paigad, kus oma loomingut esitada.

Kontserdipiletid on saadaval NUKU teatri kodulehel ja kassas ning Piletilevis hinnaga 16 ja 13 eurot (soodushind (üli)õpilastele ja pensionäridele). 

Lisainfo: 
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht