Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU muuseumi garderoobi-näitusele kolivad uued asukad

07.03.2018 13:07

Garderoobi-näitus: Taavi Tõnisson ja Anti Kobin
8. märtsil avatakse taas NUKU muuseumi näidisgarderoobi väljapanek, mille keskmes on uued asukad – näitlejad ning parimad sõbrad Anti Kobin ja Taavi Tõnisson.
 
Anti ja Taavi NUKU teatri külastajatele pikemat tutvustamist ei vaja. Mõlemad on teatris töötanud pea oma karjääri algusest saadik ehk 16 ja 14 aastat. Mõlemad on lisaks näitlejatööle olnud ka lavastajad, noortestuudio juhid ning saatejuhid. Taavi oli ka teatri kunstiline juht. Garderoobi väljapanek on ka veidi märgiline – mõlemad mehed on 1. juulil esietenduva suvelavastuse "Gulliveri reisid" olulised tegijad. Taavi Tõnisson on "Gulliveri reiside" lavastaja ning Anti Kobin mängib nimiosa, laevaarst Gulliveri.
 
Nii nagu Anti ja Taavi ühises päris-garderoobis, on ka NUKU muuseumi garderoobinäitus kahepeale kokku pandud. Muuseumi juht Maria Usk sõnab, et garderoob on teatris eriline paik. Iga garderoobi-väljapanek lähtub alati esitletavate näitlejate soovidest. "Garderoobis on alati midagi isiklikku ning see on näitleja ümberkehastumise tunnistajaks. Uus garderoobiväljapanek on klassikalisest garderoobist üsna kaugel. Kõik esitatud esemed on seotud Anti ja Taavi mõtete või elulooga, alates nende jala- ja käejälgedest kuni rollide ja saavutusteni välja," kommenteerib Usk.
 
Väljapaneku "Näitlejad: Anti Kobin ja Taavi Tõnisson" avamine toimub 8. veebruaril kell 14 NUKU muuseumis. Avamine tähistab ka NUKU muuseumi 8. sünnipäeva. Muuseum on avatud T–P kell 10–18 (viimane sissepääs kl 17).
 
Lisainfo
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht