Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU lavastus „Nublu” koos tuletõrjeõppusega ringreisil

10.04.2015 12:30

Nublu
NUKU teatri lavastus „Nublu” külastab 16. aprillist 8. maini kuut Eesti linna, kus lisaks teatrietendustele viiakse läbi ka tuletõrjeõppus. „Nublu” on Jaan Rannapi jutustuse põhjal loodud nukulavastus koerakesest nimega Nublu, kes eksib juhuslikult tuletõrjemajja ning temast saab pritsimeeste lemmik ja tubli tuletõrjekoer. 
Lisaks Nublule, keda lavastuses kehastab lausa kolm erinevat nukku, on kaks olulist tegelast ka tuletõrjujad Mustpea (Tarmo Männard) ja Valgemaa (Mihkel Tikerpalu). Nemad viivad etenduse jooksul läbi ka tuleohutusõppuse. Nimelt esitavad tuletõrjujad publikule olulisi küsimusi. Näiteks: „Millised materjalid on tuleohtlikud?” või „Mida teha, kui kodus olles märkad suitsu?”. Etenduse lõppedes evakueerub kogu publik tuletõrjuja Mustpea juhiste põhjal teatrisaalist. Publiku evakueerimine teatrisaalist on toimunud pärast kõiki NUKU teatris mängitud „Nublu” etendusi. 

Trupil on plaanis evakuatsioone läbi viia ka ringreisil. See on hea võimalus Paide, Rakvere, Pärnu, Põlva, Võru ja Viljandi teatri- ning kultuurimajadel teada saada, kui kaua võib päris tulekahju korral evakueerimine koos lastega aega võtta. Lisaks on just kevadel, kui õues lõkete tegemine taas päevakorda tuleb, õige aeg tule ohtlikkust meelde tuletada. Lavastus „Nublu” on mõeldud ennekõike lasteaia vanematele rühmadele ja algklassidele. NUKU teatri Youtube’i-kanalilt leiab teadmiste kinnistamiseks ka Nublu tuleohutuskooli videod. 


„Nublu” etendused ja tuletõrjeõppus:
16. aprill Paide Kultuurikeskuses
22. aprill Rakvere teatris
29. aprill Endla teatris Pärnus
6. mai Võru Kultuurikeskus
7. mai Põlva Kultuurikeskus
8. mai Ugala teatris Viljandis


Lisainfo
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
tel: 5669 8839 / 6679 509