Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU lavastus „Naksitrallid“ sai keskkonnateokese peapreemia

28.11.2012 15:04

Eile, 28. novembril 2012 tunnustas Keskkonnaministeerium NUKU teatri lavastust „Naksitrallid“ keskkonnateokese peapreemiaga.

Eno Raua raamatul põhinevat keskkonnateemalist lavalugu „Naksitrallid“ mängiti 2012. aasta suve jooksul 65 erinevas Eestimaa paigas. Kõik etendused olid tasuta. Kokku läbiti tuuritades 4488 kilomeetrit ja lavastus jõudis rohkem kui 32 000 inimeseni. Naksitrallide suvetuuri raames tegid mitmed külad spetsiaalselt etenduse jaoks korda kiigeplatsi või muu kena koha.

„Naksitrallid“ oli NUKU teatri noorte näitlejannade Katariina Tamme ja Sandra Lange jaoks esimene lavastajatöö NUKU teatris. Ettevõtmine kujunes väga rõõmude- ning üllatusterohkeks. Trupi jaoks oli tõeliselt rikastav kogemus anda etendusi niisugustes Eestimaa paikades, kuhu nad kunagi varem sattunud ei olnud, ning olla kõikjal väga lahkel moel vastu võetud.
Teatri eesmärk oli seekordses „Naksitrallide“ lavastuses eriliselt rõhutada naksitrallide looduslähedust ning nende austust meid ümbritseva keskkonna vastu. Sellega seoses valmistas kunstnik Kaspar Jancis lavastusele niisuguse kujunduse, mis oli tervenisti meisterdatud prügist ehk vanadest ning juba ära visatud esemetest. 

„Naksitrallide“ suvetuur sai teoks tänu Keskkonnainvesteeringute Keskusele ja Eesti Ettevõtlike Noorte Kojale.