Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU kooril ilmus plaat „Nukkude laulud“

28.11.2013 09:18

NUKU laulude plaatNUKU teatri majas tegutseval NUKU kooril on valminud heliplaat „Nukkude laulud“, kus kõlavad imevahvad laulud nukuteatri lavastustest läbi aegade.

Kogumikplaadil on 22 laulu nimekatelt eesti heliloojatelt, kes nukuteatri kuuekümneaastase ajaloo jooksul on nukulavastustele muusikat loonud: Arvo Pärt, Jaan Koha, Valter Ojakäär, Kustas Kikerpuu, Raimo Kangro, Tõnis Kaumann, Olav Ehala, Tõnu Raadik jt. Vanim ja tuntuim plaadil uue elu saanud laul on Ferdinand Veike poolt aastaid nukuteatri tunnusloona esitatud „Buratino laul“, mida esitab nüüd uue Buratinona Taavi Tõnisson. Ninatark puupoiss Buratino esineb plaadil ka teadustajana, kes vahetekstides tutvustab, millistest lavastustest laulud pärinevad.

Laulude seaded on loonud tunnustatud muusik Siim Aimla. Esitajateks on NUKU koor ja ansambel Siim Aimla juhtimisel, külalissolistid on NUKU teatri näitlejad Taavi Tõnisson ja Mart Müürisepp ning muusikajuht Kaire Vilgats. Koori dirigent ja plaadi kunstiline juht on Reeda Kreen.

Laulude taaselustamisel oli kõikide plaadi tegijate jaoks oluliseks innustajaks ka lootus, et nii mõnigi neist vahvaist lugudest jõuaks eesti mudilas-, laste- ja miks mitte ka segakooride repertuaari. Seepärast jagab koor laulude noote lahkelt NUKU teatri kodulehel, kust neid saab peagi tasuta alla laadida.

Plaati esitleb NUKU koor koostöös Eesti Kontserdiga korraldatud viiel kontserdil Eesti kontserdimajades 2.–10. detsembrini. Plaati saab osta kõikidelt NUKU koori kontsertidelt ning NUKU teatri kassast.