Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Nuku- ja noorsooteater toob lavale muusikali „Shrek“

19.09.2012 16:32

Eesti Nuku-ja Noorsooteater sai ainsana kogu regioonis (Baltikum, Soome, Rootsi) DreamWorks’ilt õiguse tuua lavale ülimenukas koguperemuusikal „Shrek“.

Nuku- ja noorsooteatri direktori Meelis Pai sõnul tõusis „Shreki“ Eestisse tulekul otsustavaks teatri senine edukas muusikalitegevus ning -kogemus, teotahteline meeskond ning maailmatasemel esitlusvõimalused Nokia Kontserdimajas. „Jälgime pidevalt maailmalavadel toimuvat, et parimaid palu ka Eesti vaatajateni tuua,“ selgitas Meelis Pai, kuidas „Shrek“ Nuku- ja noorsooteatri huviorbiiti sattus. „Pole kahtlustki, et tegu on ühe menukaima koguperemuusikaliga läbi aegade ja peagi saab sellest lavaloost osa ka siinne publik.“
Muusikal „Shrek“ esietendus Broadwayl 2008. aastal ning seda etendati ühe hooga 441 korda. Kohe pälvis sookolli-muusikal nii Drama Deski, Grammy kui ka Tony auhindu. Veel enam: 2010-2011 oli sel menumuusikalil kaks Põhja-Ameerika tuuri ning tänavu alustati kolmandaga. 2011. aastal esietendus muusikal Londonis West Endis ja sai Lawrence Olivier’ auhinna. Lisaks on muusikali lavastatud Iisraelis (2010), Poolas (2011), Hispaanias (2011), Prantsusmaal (2012), Itaalias (2012), Brasiilias (2012), Hollandis (2012) ja Filipiinidel (2012). Ka Austraalia on juba saanud õigused „Shreki“ lavaletoomiseks – nagu Eestigi.

Sookoll Shreki loo menukuse taga on lihtne põhjus: see kõnetab iga vanuses vaatajaid. Lisaks lustakatele tegelaskujudele on ses loos ohtralt vaimukat huumorit, mis on lisaks pere väiksematele vaatajatele nauditav ka emadele-isadele.
William Steigi raamatu „Shrek“ ja animafilmi „Shrek“ põhjal loodud muusikali libretist on David Lindsay-Abaire ning muusika autoriks on Jeanine Tesori. Sookoll Shreki osatäitjaks Eesti muusikaliversioonis on Sepo Seeman.

Muusikali piletid, hinnaga 10–35 eurot, tulevad müüki 20. septembril. Muusikal etendub Nokia Kontserdimajas märtsis-mais 2013. Muusikali „Shrek“ on plaanis mängida 35 korda, võimalik on anda ka 12 lisaetendust. EMT Topeltpluss klientidele on piiratud koguses pileteid saadaval -25% allahindlusega, mida on võimalik osta alates 24. septembrist.
Muusikali „Shrek“ aitavad Nuku- ja noorsooteatril lavale tuua Kalevi Draakon ja Pere. Lavastust toetavad Kaubamaja Lastemaailm, EMT, Südameapteek ja Tallink.
 
LISAINFO:
Meelis Pai
Teatrijuht
e-mail: [email protected]