Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Nuku- ja Noorsooteater peab sarikapidu

06.04.2006 10:44

Täna, 6. aprillil kell 12.00 peab Nuku- ja Noorsooteater kauaoodatud sarikapidu, sest viimaks on katuse peale saanud teatri siseõu ja valmimas on uus ja teatri suurim, ligi 900 inimest mahutav saal. Sarikapärja toovad kõrgustest alla kultuuriminister Raivo Palmaru ja Nukuteatri direktor Meelis Pai.

Nukuteatri siseõu on nüüdsest kaetud 600ruutmeetrise tekstiilkatusega, mis on Eestis ainulaadne. Uus katusealune siseõue saal pakub rohkelt uusi mänguvõimalusi ja ei ole sõltuv Eesti heitlikest ilmastikuoludest. Unikaalne katus valmis Eesti, Soome ja Saksamaa osapoolte koostöös. Saksamaa esindajate sõnul on Nukuteatri katus senistest üle maailma paigaldatud tekstiilkatustest eriti esiletõusev, kuna sobitati ja ehitati vanalinna miljöösse.

Nukuteatri direktor Meelis Pai rõhutab, et üle poole tööst on siiski veel ees, kuna katusealune tuleb täita sisuga. Uue siseõue saali esimeseks lavastuseks saab Nuku- ja Noorsooteatri ning ansambli Terminaator koostöös valmiv muusikal "Romeo ja Julia", mis esietendub 25. augustil 2006.   


Anna-Liisa Õispuu
kirjandustoimetaja
6679 518, 5021654