Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU avab Eestis ainulaadse mehaanilise auruteatri

21.01.2010 11:24

Reedel, 22. jaanuaril 2010 avab Eesti Nuku ja Noorsooteater Tallinna vanalinnas Nunne tänaval oma sisehoovi piiravas müüris asuvas vaateaknas unikaalse auruteatri, mis on esimeseks osaks märtsis valmiva NUKU muuseumi ekspositsioonist.

NUKU auruteatri ekspositsioon kuulub teadusulme ja fantaasia alažanrisse nimega steampunk, mida hakati viljelema 1980. aastatel. Termin viitab 19. sajandil ehitatud aurumootoriga masinatele ning sellistele ulmelistele tehnoloogilistele leiutistele, mida esineb  näiteks H. G. Wellsi ja J. Verne’i teostes. Tänapäeval kujundatakse rauast, messingist ja puidust mitmesuguseid steampunk-stiilis igapäevaesemeid (arvutiklaviatuure, elektrikitarre jm), luuakse installatsioone, kunstiteoseid jne.

Tallinnas avatav ekspositsioon viib vaatajad imelisse mehaanilisse nukumaailma, kus kõik elab ja töötab auru jõul. Näha saab muinasjutulisi olendeid – draakonit, linde, kass-kopterit ja maailmameredel igavesti seilavat Lendavat Hollandlast. Peened ja detailirohked nukud on valmistatud tunnustatud steampunk-kunstniku Keith Newsteadi poolt Inglismaal.

Pärast avamist 22. jaanuari õhtul käivituvad auruetendused Lai tn 1 ja Nunne tn 8 hoonete vahelisel alal asuvas vaateaknas igal pool- ja täistunnil. NUKU muuseum ja keskus tervikuna avatakse külastajatele 9. märtsil.

Kati Kuusemets
toimetaja
tel: 6679 554
gsm: 55 585 181
[email protected]  
Eesti Nuku- ja Noorsooteater
Lai 1, Tallinn 10133
www.nuku.ee