Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Nu Scandik Kanuti Gildi SAALis

03.03.2005 16:21

5.- 9. märtsini Kanuti Gildi SAALis toimuva Skandinaavia tantsu aktsiooni - Nu Scandik VOL.1 - avab Norra koreograaf Ina C. Johannessen ning tema trupp Zero Visibility Corp. lavastusega "... it’s only rehearsal".

5. ja 6. märtsil etenduv "…it’s only a rehearsal" on duett, mis põhineb Ovid’i kreeka legendil. Tantsivad Line Tørmoen ja Dimitri Jourde. Läbi jõulise, füüsilise ja kompaktse dueti kohtume mehe ja naisega - paariga, armastajatega, kahe inimesega. Mitte välised vahendid vaid nende füüsiline eneseväljendus paljastab meile nende suhte olemuse.

Zero Visibility Corp. (Oslo) loodi 1996. aastal ning on hetkel üheks Norra juhtivamaks tantsutrupiks. Nad on alati olnud tuntud tantsu ja etenduskunstide konventsionaalsuste lõhkujatena. Trupi loojad koreograaf Ina Christel Johannessen ja arhitekt Jens Sethzman ning nende erakordne meeskond riskeerivad oma uute vormide otsinguil kõrvutades valgust ja tantsu, ruumi ja heli.

Nende lavastused on tegevuslikud, visuaalsed ning intellektuaalsed. Eesmärgiks on pakkuda publikule mitmetähenduslikku naudingut. Tegevus baseerub erinevate allikate mitmetel koopiatel - esinejate poolt loodud ja kogutud materjal, stseenid filmidest ja katked ajakirjandusest. Vastandatuna lihtsa visuaalse esteetika ja eksperimentaalse elektroonilise muusikaga, mis on sündinud koostöös selle kõige uuenduslikumate loojatega.

zero visibility corp.’i "hunt out [reprise]" valiti ajakirja Ballet International aastaraamatus erinevate kriitikute poolt 2000. a. kõige uuenduslikumaks lavastuseks. "Confession time" tõi aga koreograafile Ina C. Johannessenile 2002. aastal Norra kolleegidelt National Dance ja Theatre Network’ist aasta lavakunsti preemia.

Skandinaavia tantsu aktsiooni NuScandik eesmärgiks on põhjalikult tutvustada värskeid suundi ning uusi tegijaid Skandinaaviast. Aktsioon sisaldab etendusi, diskussioone-arutelusid, workshop’e, filme, residentuure jne. Kogu tegevuse läbivaks küsimuseks on viimasel ajal esiletõusnud huvi Skandinaavia identiteedi vastu.

NuScandik VOL.1 kava:

5.-6. märtsil  kl.19:30 Kanuti Gildi SAALis
Ina C. Johannessen/ Zero Visibility Corp. (Oslo)  "...it's only a rehearsal"

6. märtsil  kl.17:00 Kanuti Gildi SAALi stuudios
MÅRTEN SPÅNGBERG (Stockholm>Berliin) /ettenäitamine/ 

7. märtsil  kl.13:00- 15:45  Kanuti Gildi SAALis
ÜMARLAUA ARUTELU: "Skandinaavia identiteet?"

7.märtsil  kl.18:00 Kinos Sõprus
JO STRØMGREN (Bergen) "Destination Moscow - the movie"

8.-9. märtsil  kl.19:30 Kanuti Gildi SAALis
RASMUS ÖLME / REFUG-collective (Stockholm>Brüssel)  "Next-Fence"


Lisainfo:
Priit Raud
5010419
priit@tants
www.saal.ee