Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Nu Scandik aktsiooni lõpetavad rootslased

07.03.2005 15:58

Kanuti Gildi SAALis toimuva Skandinaavia tantsu aktsiooni - Nu Scandik VOL.1 - lõpetab Rootsi koreograaf Rasmus Ölme ning tema trupp REFUG-collective lavastusega "NEXT-Fence".

Teisipäeval, 8. ja kolmapäeval, 9. märtsil etenduv "NEXT- fence" tugineb kaitse mõistele. Kuna kogu elu tähendab ellujäämist, siis leiab keha oma loomulikule liikumisele rakendust enesekaitses ja võitluskunstides.

Viimastel aastatel on kaitsest ja turvalisusest sageli räägitud. Kogu maailmas toimunud korduvate terroristide rünnakute tagajärjel on läänes arenenud välja turvalisuse hüsteeria.
Sellest faktist lähtuvalt uurib Ölme hirmu, ohu, ähvarduse, kaitse ja turvalisuse mehhanisme. Sellegipoolest ei ole lavastuse eesmärgiks kommenteerida mainitud tegelikke poliitilis-sotsiaalseid sündmusi. Pigem on eesmärgiks kasutada ära ähvardusega kaasnevat õhkkonda ning selle füüsilisust. Tegemist on tantsuteatriga, milles on rõhk eelkõige liikumisel. Väljakutseks on teada saada, kui kaugele me jõuame, kui püüame edastada ideid läbi füüsise.

Ölme debüteeris lavastusega "This is not a test", mis esietendus 2001. aastal. Samal aastal lõi ta ka oma trupi - REFUG-collective. Lavastust "This is not a test" sai eesti publik näha 2002. aastal festivali Nu Norden raames Kanuti Gildi SAALis.

Rasmus Ölme on tuntud väga füüsiliste liikumiste ja teravmeelse tantsu ja teatri ühendamise oskusega. Tema varasemad tööd on väga hästi vastu võetud nii Rootsi pressi poolt kui ka väljaspool. Rootsi press on teda korduvalt nimetanud kodumaise tantsukunsti suureks lootuseks.


Lisainfo:
 
Priit Raud
5010419
priit@tants
www.saal.ee