Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Nu Scandik 2006 aktsiooni avab tantsumaailma Björk

03.04.2006 12:04

3.-7. aprillini Kanuti Gildi SAALis toimuva skandinaavia tantsuaktsiooni Nu Scandik 2006 eesmärgiks on põhjalikult tutvustada uusi suundi ning tipptegijaid Skandinaavia tantsu- ja etenduskunstide valdkonnas.

Sarja Nu Scandik raames on Tallinna publikuni kahe aasta jooksul toodud mitmeid Põhjamaade tantsukultuuri tipptegijaid. Kui 2005 oli fookuses Norra ja Rootsi, siis seekord pakub Nu Scandik publikule võimaluse nautida värskemaid ja silmapaistvamaid lavastusi koreograafidelt neljast Põhjamaast - Islandilt, Taanist, Soomest ja Norrast. Lisaks etendustele toimub ka avatud vestlus (6. aprillil kell 13), mille teemaks on kaasaegse tantsu sisendid ja väljundid, vaadatuna Põhjamaade perspektiivist.

Aktsiooni avab 3. aprillil väga tunnustatud islandi koreograaf-tantsija Erna Ómarsdóttir koos muusiku-helilooja Jóhann Jóhannsson'iga. Nende kahe koostöös valminud tantsulavastus "IBM 1401 - A User's Manual" on mõtisklus inimese ja tema loodud masinate vahelise suhte teemal ning on seotud looga sellest, kuidas esimene aruvuti saabus Islandile 1964. aastal. Muusikat esitatakse laptop'i ja Hammond B3 elektrioreliga.

Erna Ómarsdóttir on kuulsust kogunud Jan Fabre ja Les Ballet C. de la B. tantsijana. Kuna Erna kuulutati ajakirja Ballet International poolt Euroopa parimaks nooreks tantsijaks (2002) ja koreograafiks (2003), nimetatakse teda tihti tantsukunsti Björkiks.

5. aprillil astub publiku ette Belgias tegutsev taani koreograaf Mette Ingvartsen koos oma trupiga. Tema loodud tantsulavastust "to come" on iseloomustatud kui erakordset, imeliselt komponeeritut, puhast ja sensuaalset lavastust, mis pakub värskendavat huumorit.

Nu Scandik 2006 aktsiooni lõpetavad 7. aprillil oma lühitöödega noored koreograafid Norrast ja Soomest, Mia Habib ja Favela Vera Ortiz.

Nu Scandik 2006 toetajad ja partnerid on Nordic Culture Fund, Kultuurkapital, Taani Kultuuri Instituut, Soome Instituut, Norra Saatkond, Nordic Hotels, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet ning Carlsberg.

Lisainfo:
Priit Raud 
5010419
www.saal.ee