Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NU Performance Festival

02.11.2011 10:12

Saksamaal baseeruvad kuraatorid Silke Bake ja Peter Stamer on valinud festivali keskseks teemaks külalislahkuse mõiste ja tava. Mis tähendab olla külaline? Milline on külalislahke etendus? Mis on selle žestid? Kuidas võtta vastu võhivõõrast? Kuidas jagada võõraga ühtekuuluvustunnet? Need on mõned küsimused, mida see festival esitab.

Tegemist on Eestis ja naaberriikides esmakordse juhtumiga, kus kogu festival toimub tervenisti hotellis. Festivali partneri Sokos Hotel Viru mitmekülgne ajalugu tõotab NU Performance Festivalile paljulubavat kohta ideede katsetamiseks ning ruumi nendega mängimiseks. Ligi 50 rahvusvahelist ja kodumaist etendus- ja tegevuskunstnikku näitavad Tallinnas oma töid, mis on kohandatud ja spetsiaalselt loodud Viru ruumidesse. 

NU Performance festival avatakse Sokos Hotel Virus esmaspäeval kell 19 ning seda koos Peeter Änilase ja Põlva Linna Puhkpilliorkestriga, kes häälestavad oma trompetid, et viia läbi festivaliavaparaad hotellis. Orkester kutsub kõiki üles liituma nende poolt esitatava orkestreeritud karaokega.

Festivali programmis on Heine Rosdal Avdal & Yukiko Shinozaki lavastus "Field Works – hotel", mida mängitakse hotellitoas ainult ühele inimesele korraga. Oma intiimsetes ja mängulistes etendustes otsivad Brüsselis baseeruvad kunstnikud argielu poeesiat. Vaataja haaratakse kaasa tavalise hotellitoa müstilisse minevikku, tunnetama ruumi ja selle hingamist.

Prantsuse esineja ja koreograaf Alice Chauchat poolt koostöös Horvaatia esinejatega loodud lavastus "The Love Piece" on üleskutse kogeda etendust kui tunnete kohtumispaika, kusjuures publik võtab osa emotsioonide vahetusest. Lavastus toodab lähedust ilma meid ehmatamata – sellist, mis tuleb otse südamest, küsides koos Briti bändi Whitesnake’iga: Is it love that I am feeling?
NU Performance Festival
Festivali kuraatoritel on õnnestunud kutsuda erinevad teatritegijad (PME-ART (CAN), toxic dreams / Wanunu & Michael Strohmann (ISR/AUT), Elke van Campenhout (BEL) & Ong Ken Seng (SGP)) looma kolme “performatiivset keset“, mis on mõeldud selleks, et võtta publikut vastu kui külalist ja anda tema kohalviibimisele performatiivne raamistik. Publik võib neis 'keskmetes' veeta terve õhtu või liikuda sealt edasi teiste sündmuste, ruumide ja etenduste juurde ning tulla tagasi.

Kavas on ka Toateeninduse programm, mis vältab 8.–10. novembrini, iga päev kella 19st kuni südaööni. Selles programmis olevatele sündmusele on sissepääs tasuta.

NU Performance Festival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi.

Lisainfo ja kava: http://nuperformancefestival.blogspot.com/
Kontaktid:
Sisuline info - Silke Bake Berlin/ dramaturg/ curator: bake@gmx.de; +49-171- 86 00 989; silkebake
Fotod jm praktiline informatsioon: Kristiina Kütt, kristiina@saal.ee; +372 51 68 470

Kaaskorraldajad: Uue Performantsi Selts ja Kanuti Gildi SAAL