Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Novembris saab Kloostri Aidast teatrisaal

06.11.2013 12:05

Novembris saab Kloostri Aidast viieks õhtuks teatrisaal. Theatrum, kes septembri algusest on Kloostri Aida tegevust kureerinud, tuleb täna õhtul välja lavastuse "Kokteiliõhtu" (T. S. Eliot) uusversiooniga, mängides seda üle kogu Vene 14 maja. Esimene ja kolmas vaatus mängitakse maha Kloostri Aida ruumides, maja esimesel korrusel, ning teiseks vaatuseks liiguvad nii näitlejad kui vaatajad Theatrumi saali kolmandal korrusel.

Lembit Petersoni lavastus esietendus 12. detsembril 2006 ja seni viimane etendus mängiti 5. märtsil 2011 Kärdlas. "Kokteiliõhtu" etendused 6., 7. (välja müüdud), 20., 22. (viimased kohad) ja 23. novembril kl 19.00 Kloostri Aidas ja Theatrumi saalis (Vene 14).

Theatrumi sügisesed tegemised on suuresti olnud seotud Kloostri Aidaga. Käivitunud on kontserdisari „uue“ Aida avamiseks, tantsu- ja lauluklubid on avaral põrandal ja kamina ümber koha sisse võtnud. On toimunud jutuvestmisi ja mõttetalgusid, hõimulõimumist. Novembris proovitakse Ait ära ka teatrisaalina.
Kadripäevast on lootus Püha Aleksandria Katariina (Kadri) Kloostri Aidas  käima saada suur ja soe kohvimasin, mille ümber võib koonduda ka siis, kui otseselt keegi parasjagu kunstilise eneseväljendusega ei tegele. Kaminapuud on juba varutud, uksehinged õlitamisel. „Vana maailma seltsimaja“, on Aida programmijuht Jaak Johanson öelnud... Seni on see ilmselt täpseim sõnastus, kui püüda lühidalt kokku võtta, millisena Theatrumi kureeritud Kloostri Aita näeme. Tänu toetuse eest Kultuurkapitalile ja paljudele teistele. Jooksev teave toimuvast on Aida FB teadetetahvlil www.facebook.com/kloostriait

Olete oodatud!
Theatrum
tel. 6446 889
www.theatrum.ee
www.facebook.com/theatrum.ee

* * *
T. S. Eliot "KOKTEILIÕHTU"

Tõlkija Toivo Pilli, lavastaja Lembit Peterson, kunstnik Andres Koort, kostüümikunstnik Laura Pählapuu.
Osades Maria Peterson, Andri Luup, Mare Peterson, Lembit Peterson, Anneli Tuulik, Helvin Kaljula, Marius Peterson, Tarmo Song ja Eva Eensaar


Vastukajad ajakirjanduses:
http://www.theatrum.ee/kiri/kokteiliohtukirj.htm