Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NoTaFe toimub siiski!

10.03.2009 15:51

5.–11. juulini 2009 toimub Viljandis Noore Tantsu Festival ehk NoTaFe.

Ajal, mil pidev tants ümber majandus-surutise tekitab pingeid ja rahaline rahutus närib rahva hinge, on rõõm teada anda, et toredad asjad  toimuvad siiski. NoTaFe on  hea võimalus astuda välja argiärevuse ringist ja keskenduda iseenesele, oma võimetele ja oskustele, oma sisemisele tasakaalule. Nagu ikka, on festivali oluliseks osaks rahvusvaheline suvekool, kus on omal kehal võimalik tundma õppida erinevaid kunste ja kaugeid kultuure.
Teatri-inimesele pakume võimalust tundma õppida Decroux’ kehamiimi meetodit, mis aitab suurendada ja suunata näitleja siseenergiat ning õppida töötama sisemiste lihastega. Kehamiimi õpetab Elke Luyten, tuntud meistri Thomas Leabharti pikaajaline assistent ja näitleja USAst.
Taas on kohal action-teatri vanemõpetaja Sten Rudström Saksamaalt. Seekord võivad tema õpikojast osa võtta kõik huvilised, varasem kogemus on soovitatav.
Hääle ja liikumisega saab tegeleda ka Satu Palokangase labani tehnika õpikojas.
Idamaise kultuuriruumi tutvustajana on meie festivalil esmakordselt india tuntud tantsijanna ja õpetaja Ruta Kambli. Jaapani nüüdistantsu butô't õpetab möödunud aastal festivali laval esinenud Makiko Otogino.
Sensei Takashi Tsumura keskendub Männiku metsatalu loodusvaikuses qi gong’ile ja idamaistele kunstidele. Kauko Uusoksa aga avab qi gong’i seekord võitluslikust küljest, tema õpikoja nimeks on "Chi kung võitluskunstides ja enesekaitse".
Tantsu- ja liikumishuvilisi ootavad lisaks eelmainitud õpetajatele ka NoTaFe sõpradele hästi tuntud Sybrig Dokter Rootsist ja Andrea Keiz Saksamaalt. Sybrig õpetab seekord tantsutehnikat, Andrea õpikoda keskendub taju uurimisele.

Jätkuvalt on oodatud ka tantsuvideo huvilised, taju uuritakse muuhulgas video loomise seisukohalt. 5. juulil annab meistriklassi portugali kaasaegse tantsu suurkuju Paulo Ribeiro. Meistriklass on tasuta neile, kes järgnevail festivalipäevil kahest õpikojast osa võtavad. Seekordse suvekooli tunniplaanis on ka tsirkuseõpikoda 8–15aastastele
lastele, õpetajaks hollandi meisteržonglöör Marco Bonissimo, kel eesti keel juba peaaegu selge.
Nagu varemgi, saab igal õhtul vaadata nüüdisaegse tantsu ja teatri etendusi, seekord spetsiaalselt Viljandi spordihoonesse ehitatud valgel laval. Toimuvad ka hilisõhtused kontaktimprovisatsiooni jämmid erinevate õpetajate juhendamisel.
Lisaks kõigele: Viljandis on suvel ikka igavesti ilus.

NoTaFe suvekooli saab juba registreeruda meie kodulehel www.notafe.ee.
Soovitame registreeruda aegsasti: kes festivalil korra käinud, tahavad ikka tagasi tulla, nii õpetajad kui ka õpilased.

Ootame!
Eve Noormets ja sõbrad