Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

notafe suvekool alustab registreerimist

31.03.2014 11:35

1. aprillil 2014 algab registreerumine NOTAFE suvekooli. Festival on suunatud kaasaegsele etenduskunstile ning on tänavu järjekorras juba kahekümne teine. NOTAFE toimub 7. - 13. juulini 2014 Viljandis.

Sel aastal on osalejatel võimalik valida koguni kolmeteistkümne erineva õpitoa vahel. Õpetajatest on kohal nii neid, kes festivali juba varemgi külastanud, aga ka neid, kes saabuvad meile esmakordselt. Kohal on sooloimprovisatsiooni õpetaja Andrew Morrish ning improvisatsioonilise tantsutehnika õpetaja Rosalind Crisp (mõlemad Austraaliast), kehamiimi õpetaja Elke Luyten New Yorgist; ka sellel aastal on võimalus arendada oma akrobaatilisi oskusi ning õppida žongleerimist Hollandist pärit õpetaja Marco Bonisimo käe all; Jaapanist saabub õpetama zen-kokakunsti sensei Takashi Tsumura; Sybrig Dokter õpetab seekord vestluste modereerimise kõrval ka Aleksander tehnikat; osalusõpituba, mis päädib etendusega ning mille pealkirjaks My Own Body, veab Rootsist pärit Tove Sahlin, pärastlõunaseid teravaid, filosoofilisi vestlusringe Jan Ritsema; Saksamaa ringiga Itaaliast tulev aktiivselt tegutsev etenduskunstnik Maria Scaroni kutsub lähenema kehale kui materjalile, Saksamaa ringiga Brasiiliast pärit kaasaegse tantsu pedagoog Bruno Caverna eesmärgiks on vaadata inimest kui dünaamilist looma, ületades seeläbi inimesele omistatud füüsilisi piire. Kontaktimprovisatsiooni austajad saavad kohtuda selle ala ühe olulisema õpetaja Martin Keogh’ga USA-st. Action teatri õpetaja saabub sel aastal vahelduseks Eestist - tegevuslikku improvisatsiooni õpetab Andres Noormets. Kellele hommikusest äratusvõimlemisest väheks jääb, saab liituda jooga kursusega, mida veab Ulrike Bodammer.

Tunnid jaotuvad hommikusteks ning pärastlõunasteks õpitubadeks, milledele eelneb igal hommikul 45 minutit kestev keha ja meelt äratav joogavõimlemine. Samuti on festivali pääsme hinna sisse mõeldud igale osalejale lõunasöögiks supp, mille kõrvale võimalus kuulata modereeritud vestlusi nii esinejate kui õpetajatega. Igal õhtul toimuvad festivali laval ka erinevad etendused, kuhu kõikidel osalejatel prii sissepääas ning kuhu ülejäänud huvilistel võimalik soetada eraldi pilet. Etendustele järgnevad modereeritud vestlused esinejatega, kus vaatajailgi võimalus soovi korral aktiivselt osaleda. Hilisõhtuid saab ühiselt muusika saatel veeta festivali klubis.

Teist aastat järjest on festivali keskel, 10. juulil ka üks teistsugune päev, mil ei toimu küll igapäevaseid õpitubasid, kuid millede asemel on võimalik siiski alustada päeva joogaga, võtta osa ühepäevasest õpitoast, kuulata loengut, vaadata etendusi ning kõndida koos vaikuses ümber järve.  

Festivali osalus maksab kahe õpitoa eest 175/125€ ning ühe õpitoa eest 135/110€.

Olete oodatud!

Rohkem infot: www.notafe.ee või [email protected]