Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NoTaFe 2010 12.–17. juulil Viljandis

12.07.2010 00:49

NoTaFe suvekoolis saab õppida improvisatsiooni (õp. Andrew Morrish/Austraalia), qi gong-i ja idamaiseid võitluskunste (õp. Kauko Uusoksa/Soome), kehamiimi (õp. Elke Luyten/USA), tantsutehnikat (õp.-d Sanna Myllylahti/Soome, David King/USA ja Fornier Ortiz/Kolumbia/Holland), kompositsiooni (õp. Cid Pearlman/USA), žongleerimist ja akrobaatikat (õp. Marco Bonissimo/Holland), action-teatrit (õp. Sabine van der Tann/Saksa) ja lastetantsu (õp. Eve Noormets/Eesti).

Festivali laval astuvad üles paljud huvitavad esinejad:

MTÜ Evestuudio „Vaterland“ (lavastaja Andres Noormets) annab viimase etenduse kodumaa pinnal.

Festivali lava kõige eksootilisemaks külaliseks on India üks tuntumaid alternatiivteatri lavastajaid Mr. Parnab Mukherjee lavastustega „This Room Is Not My Room“ (põhineb Mahatma Gandhi, Buddha ja Angulimala tekstidel, kasutatud on ka tuntud Kirde-Aasia videokunstnike filmilõike) ja „Parable of the Post Office Fragments“ (põhineb Rabindranath Tagore tekstidel).

Üks Taani tunnustatumaid füüsilise ja visuaalse teatri truppe Theatre Rio Rose esitab lavastuse „Battlefield #1“. Oma lavastust nimetavad nad ise teatrile koreografeeritud võitluse ja armastuse kollaažiks.

Etendusi annavad ka mitmed suvekooli õpetajad: improvisaator Andrew Morrish esitab improvisatsioonilise soolo „Lying, Stealing and Cheating“ ning Cid Pearlman, kes töötas möödunud õppeaastal külalisõppejõuna Tallinna Ülikoolis, esitab koos David Kingi ning kohalike tantsijate ja tantsutudengitega loodud „This What We Do in Winter“ ja „Catch-As-Catch-Can“. Lavastusega „Emptiness Revisited“ astub üles action-teatri õpetaja Sabine van der Tann.

Eestit esindab veel Eike Ülevainu lavastus „Estonia Meets Africa ehk vaade eemalt“.

Oma põnevamaid töid näitavad ka TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ja Tallinna Ülikooli tantsutudengid.

Uue ettevõtmisena on avatud lehekülg pealkirjaga „Tegija räägib“. Sinna kogutakse mõtteid loomingust ja töömeetoditest, improvisatsioonist ja tehnikast, tantsust ja teatrist jne.

NoTaFe-d toetab: Kultuurkapital, Viljandi linn, Vol`i, Taani Instituuti, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ja
kõik osalejad.

Kava ja rohkem infot: www.notafe.ee