Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Noorteöö muuseumis

14.09.2007 12:34

Reedel 14. septembril Tallinna Noorteööl on oodatud kõik noored ja need, kes ennast noorena tunnevad, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumisse (Müürivahe 12). Südaööni avatud muuseumis on huvilistel võimalus vaadata Assauwe teatri lavastust "Peidus pool" ja kuulata erinevaid kuuldemänge õdusas vanalinnatornis. Üritused on tasuta!
 
Kell 18 etendub Helen Rekkori teatriajalooline lühilavastus "Peidus pool".
Tegu on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia noore lavastustudengi tõlgendusega Liina Reimani, ühe esimese eesti kutselise näitleja, elu ja loomingu keerdkäikudest. Peaosas Kristel Mägedi.

Kell 19 saab alguse kuuldemänguöö.
Toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi Assauwe tornis Teatrilabori, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ning ER Raadioteatri ühistööna. Esitamisele tulevad Urmas Lennuki "Boob teab", Ervin Õunapuu "Õhtueine Emmauses", Igor Bauersima "norra.täna", Jaan Krossi "Mardileib". Kõikide kuuldemängude lavastajad on kohal ja neile on võimalik küsimusi esitada. Lisaks toimub "Mardileiva" kuulamise järel kohtumine loo peategelase Mardi osatäitja Tambet Tuisuga. Kuuldemänguöö lõpetab kell 23.20 vaade minevikku - 1961. aastal salvestatud Friedrich Dürrenmatti kriminaalse koega kuuldemäng "Sügisõhtul", kus osatäitjateks legendaarsed teatrimehed Voldemar Panso ja Jüri Järvet.

Lisaks kahele eelmisele üritusele etendub kell 19.30 Teatrilabori (Kaarli pst 9) ruumes Helsingis õppiva tudengiduo lavastus "The Beatles Musical" (etendus on inglise keeles). Noored tegijad Ilkka Tolonen ja Jonne Putkonen paluvad publikul kaasa võtta pass, ID-kaart, üliõpilas- või õpilaspilet.
  
Kohtumiseni noorteööl! 
 
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, Tallinn 10146
Üldinfo tel. 644 6407
[email protected] 
www.tmm.ee