Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Noorteõhtu Altermannist ja Pinnast

20.12.2005 12:31

Teisipäeval, 20. detsembril 2005 kell 17:00 toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi sinise laega saalis (Müürivahe 12, Tallinn) noorteõhtu Theodor Altermannist ja Paul Pinnast. Lavastuse teatrilegendide elust toob vaatajateni Assauwe Teater.

Noorteõhtu kuulub kevadel alustatud ürituste sarja NooredHingedPikadSammud. Oma nägemuse teatriajaloo põnevatest isikutest esitavad Assauwe Teatri noored näitlejad, kellest osa alles õpivad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias.

Estonia teatri näitleja ja lavastaja Theodor Altermanni surmast möödus selle aasta 24. novembril 120 aastat. Koos Paul Pinnaga oli ta üks kutselise teatri asutajaid Estonias. Altermann suri noorelt tuberkuloosi ning tema elutöö jäi poolikuks. Ometi räägitakse temast tänini kui oma aja säravaimast näitlejast, kes jõudis mängida nii Shakespeare'i Hamletit ja Othellot kui ka paljusid teisi lavarolle.

Noorteõhtu koostajaks on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia lavastaja eriala tudeng Helen Rekkor. Vaatama oodatakse kõiki noore hingega teatrihuvilisi.

Sissepääs muuseumi piletiga 10.- / 20.-.

Kirsten Simmo
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi
teatriosakonna juhataja
64 42 884
[email protected]