Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Noorte Teatritehase “Sahtlist välja!” saab avalöögi

20.03.2009 11:06

Pühapäeval, 22. märtsil kell 13 teeb Noorte Teatritehase projekt "Sahtlist välja!" taasavatud Genialistide klubis oma avalöögi.

Sarja esimene lugemine toob sahtlist välja Tartu Üliõpilasteatri liikme Mehis Pihla näidendi "Vaid arm jääb järele". Autori sõnul saab teksti sisu kokku võtta tõdemusega, et maailm, eriti Eesti, on väike.

"Sahtlist välja" on Tartus tegutseva Noorte Teatritehase sariprojekt, mis pakub 15–25aastastele noortele näitekirjanikele võimalust oma tekste avalikkusele tutvustada ja neile vastukaja saada.

Alates märtsist loetakse igal kuul Genialistide klubis (Tartus Lai tn 37 taga) publikule ette üks Teatritehasele saadetud täispikk näidend või mitu lühijuttu. Laval toimub midagi esimese lugemisproovi ja teatrietenduse vahepealset. Lugejateks on Noorte Teatritehase liikmed ja nende sõbrad. Kohal on ka autor ja tuntud teatritegelased, kes kuuldut kommenteerivad. Ka publikul on võimalus sõna sekka öelda.

Esimesel korral kommenteerivad Mehis Pihla näidendit Viljandi kultuuriakadeemia lavastajatudeng Helen Rekkor ja noor luuletaja Joanna Ellmann. Teksti loevad Tõnis Parksepp, Marit Sirgmets, Markus Pau, Maria Metsalu ja sarja projektijuht Marite Butkaite, kes õpib Tartu Ülikoolis teatriteadust.

"Sahtlist välja!" pole konkurss, näidendite saatmise aeg, nende pikkus, stiil, žanr ega teema pole kindlaks määratud. Pigem on see nagu kord kuus ilmuv ajakiri, kuhu võib alati oma näidendeid saata. Ja kui läheb hästi, võib just sinu lugu olla järgmise numbri esikaanel.

Noorte autorite näidendeid oodatakse aadressile [email protected].
Järgmised esimesed lugemised toimuvad 19. aprillil, 17. mail ja
21. juunil Genialistide klubis ja on publikule tasuta.

Esimene "Sahtlist välja" toimub Noorte Teatritehase kolmepäevaste teatritalgute raames, mis toimuvad tänavu suuremas osas Sõbra majas (Kalevi 24). Teatrikuu tähistamiseks mõeldud talgutest loodab Teatritehas teha traditsioonilise väikefestivali.

Rohkem infot:
Marite Butkaite
[email protected]
www.teatritehas.ee