Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Noorte kriitikute konkurss

26.04.2011 10:18

Kultuurikajastamise foorum LUUBI ALL koostöös Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi muusika osakonnaga kutsub osalema II noorte kriitikakonkursil.
Luubi all 2011
2011. aasta kriitikavõistlus viiakse läbi kahes etapis
Esimene etapp 01.01.–31.05.2011
Teine etapp 01.05.–31.10.2011

Konkursile esitatavad tööd peavad kuuluma vähemalt ühte nimetatud põhivaldkonda: muusika, tants, kunst, film ja interdistsiplinaarsed üritused.
Erilise tähelepanu all on igasugused multimeedia- ja žanriülesed ilmingud: näitus-installatsioonid, tegevuskunst, audiogalerii, tantsuteater, portreelood, intervjuud, festivali ülevaated jmt kõikjal Eestis. Filmiürituste kajastusi ootame eelkõige väikeste programmkinode kavadest (nt Kinomaja, Sõprus, Artis, Kumu Tallinnas) ja festivalidelt.

Esimeses etapis konkureerivad tööd peavad laekuma hiljemalt 31. mail 2011.
Arvesse lähevad tekstid, milles kajastatud sündmused toimusid ajavahemikul 01.01.–31.05.2011

Võistlus viiakse läbi kahes vanusegrupis ja kahel tasandil:
1) noored vanuses 15 kuni 18
2) täiskasvanud alates 19. eluaastast

(A) poolprofessionaalne tasand
(B) avatud blogitasand

Konkursi ideeks on julgustada noori kirjutajaid jälgima, väärtustama ja tulevikulugejale talletama meid ümbritsevat kultuuri. Konkurss toimub sel aastal eesmärgiga haarata võimalikult laialt 2011. aasta kultuurisündmusi. Samas pakume võimalust saada avaldatud professionaalses kultuuriperioodikas, jääda silma toimetajatele ja rajada väljavaateid tulevikuks.

Ootame tekste jooksvalt, kuid iga etapi puhul lähevad hindamisele vastavaks tähtajaks esitatud kirjutised. Konkursil jagatakse erinevaid tunnustusauhindu (sh lugejate lemmik), kontsertide ja muude ürituste piletid, sh kinkepileteid ning eriauhindu erinevates kunstivaldkondades. Blogitasandil antakse välja ka igakuist kiireima kirjutaja auhinda.

Konkurss toimub Eesti Muusikaarvustaja, Tallinna Keskraamatukogu muusikaosakonna veebipäeviku ja Koreo-blogi initsiatiivil ning seda viiakse läbi koostöös kultuuriväljaannetega Muusika, Teater.Muusika.Kino, Sirp ja Müürileht.

Konkurssi toetavad Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi muusika osakond, Tallinna Keskraamatukogu muusikaosakond, Tallinna Noorte Infokeskus (Taninfo) ning Eesti Tantsukunstnike Liit. Konkursi sponsor on Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.

TÄPSEM INFO KODULEHEL www.luubiall.ee
ja veebipäevikus aadressil www.keskraamatukogu.ee/muusika/blog

Konkurss teeb koostööd kunstitriennaaliga EKSPERIMENTA 26.04.–14.06.2011 ning kutsub osalema näitustel ja pedagoogilises programmis. Lähem info: www.eksperimenta.net/eksperimenta/educational-programme/?lang=et

LUUBI ALL toimkond
Gerhard Lock, Mari-Liis Rebane, Marje Ingel, Mariliis Mihhejev, Kaspar Aus

Pressiteate koostas: Mariliis Mihhejev (mariliis@live.de)