Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Noormetsa “Lumumm” Rakveres

07.12.2006 12:54

7. detsembril esietendub Rakvere Teatris lastelavastus "Lumumm", mille kirjutanud Andres Noormets ning lavastanud Peeter Rästas.

Oli kord koht, kus elu tuksus nii, nagu Masin tahtis. Aga siis läks Masin rikki... "Lumumm" ongi lugu neist, kes Masina ja maailma pärast muretsevad. Õnneks elab seitsme unenäo ja kuue poldiviske taga Masinaisaasinaisam, kes teab, kuidas hammasrattaid ilma Masinata tööle panna. Selle vana juurde peategelased Lumumm ja Rika parandusjuppi tooma lähevadki. Teel kohatakse aga mitmeid tegelasi - Moosi, Seenemutrit ja Kummkumi, kes neid ja seiklusele kaasa võetud vaatajaid Masinaisaasinaisamile lähemale aitavad.

"Lumummi" omapärast visuaalset maailma aitasid näitlejatel luua kunstnik Mihkel Ehala, kostüümikunstnik Liisa Soolepp ning videokunstnikud Taavi Varm ja Aleks Tenusaar. Originaalmuusika pärineb Sander Udikase ja Tarmo Keskülli pillidest. Mängivad Helgur Rosenthal, Marianne Kütt, Anneli Rahkema, Marin Mägi, Margus Stalte, Peeter Rästas, Sander Udikas, Tarmo Kesküll.

Lavastust mängitakse vaid selle aasta detsembris Rakvere Teatri väikeses saalis.

Kaduviku nimel,

Ott Karulin
Rakvere Teater
reklaami- ja müügiosakonna juht
32 95 443; 52 08 498
ott@rakvereteater.ee