Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Noored teatriteadlased kutsuvad vestlema lasteteatri teemadel

21.11.2013 12:40

Teatriteaduse Üliõpilaste Looži vestlussari keskendub sel sügisel lasteteatrile ja kannab nime “Kolm õhtujuttu ehk lasteteatrite sümpoosion”. 
Sarja eesmärgiks on tutvustada teatritudengitele ja kõigile teatrihuvilistele eesti teatrimaastikul vähe tähelepanu pälvinud lasteteatrit. Vestlema on kutsutud nii lasteteatri tegijad kui ka uurijad, aitamaks lahtimõtestada erinevaid vaatenurki.
Esimene õhtujutt toimus 6. novembril, teemaks oli lasteteatrite trendid, tendentsid ja kriitika ning vestlesid Eva-Liisa Linder ja Rait Avestik.

Vestlusõhtute programmi järgmine, teine õhtujutt "Pühendunute pajatused" toimub esmaspäeval, 25. novembril algusega kell 18.15
Vestlema on kutsutud Taavi Tõnisson (NUKU) ning Toomas Tross ja Haide Männamäe (Piip ja Tuut Teater), kelle jaoks lasteteatri lavastuste loomine on igapäevane praktika. NUKU teatri kunstiline juht, lavastaja ja näitleja Taavi Tõnisson ning Piip ja Tuut Teatri eestvedajad Toomas Tross ja Haide Männamäe analüüsivad oma kogemustepagasi põhjal lasteteatrite kohta eesti teatrimaastikul.

Kolmas õhtujutt saabub 4. detsembril ja jutuks on lastele lavastamine
Vestlevad Jaanika Juhanson (TÜ VKA) ja Mart Koldits (Von Krahli Teater).

Vestlusõhtud algavad kell 18.15 ja kestavad umbes poolteist tundi. Toimumiskoht Tartu Uue Teatri Suures Kohvikus (II korrus).
Ootame rohket osavõttu, aktiivset sõnavõttu ning eeskätt huvi ergutamist lasteteatri vaatamisele, uurimisele ja mõistmisele. Tulge kuulama! Õhtuid modereerivad Teatriteaduse Üliõpiaste Looži liikmed. Projekti on aidanud ellu viia Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo TÜLi juhatuse liikmetelt:
Kristi Ruusna ([email protected]),
Maarja Helena Meriste ([email protected]),
Johanna Klammer ([email protected]).


***
MTÜ Teatriteaduse Üliõpilaste Loož on Tartu Ülikooli üliõpilaste erialaorganisatsioon, mis loodi 1993. aastal süvendatud teatriuurimise ja teatrialase dialoogi pidamiseks. TÜL-i eesmärkideks on teatriteaduse edendamine Eestis ning oma liikmete ja teiste tudengite silmaringi avardamine teatri alal. Oluline on pakkuda teatriteaduse tudengitele võimalust teoreetilisi teadmisi praktiseerida. Selleks korraldab TÜL aruteluõhtuid, loenguid, seminare ja kevadkooli. Lisaks kogub TÜL erialast kirjandust ja audio-visuaalseid materjale ning osaleb võimaluste piires festivalidel, seminaridel ning teistel teatriga seotud üritustel nii Eestis kui välismaal.