Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Noored tantsukriitikud proovisid kätt lühiballettide kallal

08.12.2009 18:01

Rahvusooper Estonia kuulutas novembris välja konkursi parima noore tantsukriitiku leidmiseks. Kriitikud külastasid lühiballettide õhtut, mille raames jõudsid lavale kolm kaasaegset balletti – Nils Christe "Enne öö saabumist", Tiit Härmi "Pelléas ja Mélisande" ning Uwe Scholzi "Teine sümfoonia". Kokku laekus konkursile 22 tööd.

Kolmele auhinnalisele kohale jõudsid Tallinna Ülikooli koreograafiaüliõpilane Monika Tomingas, Tartu Ülikoolis kommunikatsioonijuhtimist ja teatriteadust õppiv Kertu Hool ja Viljandi Kultuuriakadeemia kultuurikorralduse eriala tudeng Merli Antsmaa. Võitjad saavad autasuks kutsed rahvusooperi repertuaaris olevate balletilavastuste külastamiseks ja parimad tööd avaldatakse Sirbis, Postimehes ning rahvusooperi kodulehel.

„Kõik konkursiga seonduv oli väga positiivne ja rõõm oli tõdeda, et noortel on jätkuvalt suur huvi balleti vastu. Balletiõhtu sai positiivse vastukaja osaliseks ja loodetavasti aitas konkurss natukenegi kaasa uue tantsukriitikute põlvkonna tekkele,“ ütles Estonia balleti kunstiline juht Toomas Edur.

Töid hindasid Toomas Edur ja Age Oks, balletipedagoog Tiiu Randviir, tantsukriitik Kristiina Garancis, ajakirjanik Anneli Sihvart, rahvusooperi turundusjuht Ülla Veerg ja noortetöö juht Anu Põrk.

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
[email protected]
tel. +372 683 1242

Maja täis muusikat!