Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Noored dramaturgid esimesel lugemisel

12.04.2007 17:41

Uusi eesti näidendeid tutvustavas sarjas "Esimene lugemine" tutvustab Eesti Draamateater publikule oma noori kolleege, tulevasi teatrile ja teatrist kirjutajaid. Aprillis loetakse kolme näidendit, mille autorid on EMTA Lavakunstikoolis dramaturgiks õppivad III kursuse üliõpilased Maria Lee Liivak, Marion Jõepera ja Mart Kase.

Peamiselt näitleja-kõrgharidust pakkuv Lavakunstikool on juba varemgi koolitanud ka lavastajaid, praeguselgi III kursusel, 23. lennus, õpib lavastajaks kaks üliõpilast. Dramaturge õpetatakse aga Eesti teatrikõrgkoolis esimest korda. Mujal maailmas on see praktika üsna tavaline, et erinevaid teatrierialasid õpetatakse koos - võidavad ju kõik asjaosalised, kui tulevased dramaturgid saavad pisut näitlejakoolitust ning tulevased lavastajad ja näitlejad saavad koolilaval lähedalt tutvuda uue teksti sünniprotsessiga. Nüüd autorina publiku ette astuvaid dramaturgiaüliõpilased on näitlejatena laval Eesti Draamateatri lastelavastuses "Tinasõdur, baleriin ja siga".

12. aprillil 19.00 Maalisaalis
Mart Kase "Perekond"
Vanasti tähendas perekond isa, ema ja kahte ilusat last. Kõik armastasid kõiki ja elu oli sama kindel kui surm. Nüüd on „perekond" see, kui ema uus mees on sama vana kui tütar. Õnneks pole muud vaja kui ebarealistlikke unistusi ning moodsat saunaga üürikorterit Mustamäel. Teate, postmodernism ei muutnud midagi! Igal inimesel on endiselt oma võigas üksindus ja kordumatult armas perekond. Keskealised naised käivad massiliselt line-tantsu trennis. Raske iseloomuga tüdrukud soovivad endale kassipoega. Kopsakalt teenivad noored mehed on uhkust täis. Liharaiujatele ei jätku enam tööd.

Lavastajana juhendab autor Mart Kase, EMTA Lavakunstikooli dramaturgiaeriala üliõpilane.
Loevad: Agnes Aaliste, Kristel Leesmend, Ago Soots, Riho Rosberg

vt ka: http://www.draamateater.ee/index.php?lk=144