Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Noore vaataja teatri päeval antakse välja järjekordne Väikese Printsi tunnustusauhind

07.03.2024 11:05

Pildil on Taavi Tõnisson, kes seisab laval, käes tunnustuskiri ja potitaim. Tema selja taga plaksutavad kolm inimest.

Eesti professionaalseid noorele vaatajale suunatud teatreid ja teatrispetsialiste ühendav organisatsioon ASSITEJ Eesti Keskus annab juba kolmandat korda välja tunnustusauhinna Väike Prints. Pidulik üleandmine toimub kolmapäeval, rahvusvahelisel noore vaataja teatri päeval 20. märtsil 2024 Improteater Impeeriumi teatrisaalis Miksteatri etendusel "Oscar ja Roosamamma. Kirjad Jumalale".

ASSITEJ Eesti Keskuse rahaline tunnustusauhind Väike Prints antakse välja noore vaataja teatri alal tegutsejale, kes on oma pikaajalise silmapaistva tööga panustanud oluliselt valdkonna arengusse ja maine tõstmisesse. Auhinna eesmärk on väärtustada teatritegijate tähelepanelikku, hoolivat, loominguliselt julget ja ausat suhet noorde vaatajasse. Auhinna varasemad laureaadid on Rein Agur ja Taavi Tõnisson.

Auhinna annab välja ASSITEJ Eesti Keskuse juhatus koosseisus Marek Demjanov, Tuuli Potik, Maria Usk ja Kaido Rannik.

Seekord on nominente neli: Tartu Mänguasjamuuseumi direktor Triin Vaaro, näitleja ja lavastaja Mart Kampus, lavastaja ja tantsija Tiina Mölder (ZUGA ühendatud tantsijad) ning Noorsooteatri peakunstnik Rosita Raud.

Laureaadi kuulutab välja ASSITEJ Eesti Keskuse juhatus 20. märtsil, rahvusvahelisel noore vaataja teatri päeval. Väikese Printsi skulptuuri on loonud Rahumäe Põhikooli Kaunite Kunstide tarbekunstiringi õpilased juhendaja Heddi Veske käe all. Auhinna väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.

Pildil Taavi Tõnisson, Väikese Printsi auhinna laureaat 2023. Foto: ASSITEJ Eesti keskus