Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Noore vaataja teatri päeval antakse välja esimene Väikese Printsi tunnustusauhind

15.03.2022 16:37

Eesti professionaalseid noorele vaatajale suunatud teatreid ja teatrispetsialiste ühendav organisatsioon ASSITEJ Eesti Keskus annab esmakordselt välja tunnustusauhinna Väike Prints. Pidulik üleandmine toimub pühapäeval, rahvusvahelisel noore vaataja teatri päeval 20. märtsil 2022 Piip ja Tuut Teatrimajas. 

Rahaline tunnustusauhind Väike Prints 2022 antakse välja noore vaataja teatri alal tegutsejale, kes on oma pikaajalise silmapaistva tööga panustanud oluliselt valdkonna arengusse ja maine tõstmisesse. Auhinna eesmärk on väärtustada teatritegijate tähelepanelikku, hoolivat, loominguliselt julget ja ausat suhet noorde vaatajasse.  

ASSITEJ Eesti Keskusele esitati kokku 16 kandidaati üle Eesti, kelle pühendumist väikesele vaatajale ja panust noore vaataja teatri arengusse on hinnatud kõrgeks. Õnnitleme kõiki nominente, kelleks on: Tartu Mänguasjamuuseumi direktor, Teatri Kodu looja Triin Vaaro, lavastaja Tiina Mölder ja ZUGA Ühendatud Tantsijad, teatrikunstnik Jaak Vaus, nukukunstnik ja lavastaja Irina Marjapuu, Rahvusooper Estonia haridusprojektide juht Tuuli Potik, näitlejad ja lavastajad Mart Kampus, Rein Agur, Andres Noormets, Taavi Tõnisson, Katrin Pärn, Andres Dvinjaninov, Kaido Rannik, Helle Laas, Jaanika Juhanson, Liia Kanemägi ning Haide Männamäe ja Toomas Tross. 

Laureaadi kuulutab välja ASSITEJ Eesti juhatus 20. märtsil, rahvusvahelisel noore vaataja teatri päeval.

Väikese Printsi skulptuuri on loonud Rahumäe Põhikooli Kaunite Kunstide tarbekunstiringi 6. klassi õpilased Elisabeth Eensalu ja Saskia Sokk juhendaja Heddi Veske käe all.

Auhinna väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital. 

Lisainfo: 
www.assitej.eeAssitej
Eesti Keskus | Facebook