Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NOBA etendusprogramm ja töötoad Tartus, 17.-19. aprill

13.04.2015 15:49

Eesti Tantsuagentuur korraldab 17.-19. aprillil Tartu Uues Teatris ja Genialistide Klubis noore publiku jaoks loovate tantsukunstnike võrgustiku NOBA etendusprogrammi ja töötubasid.

NOBA (Nordic-Baltic Dance Network for Young Audiences) on Põhja- ja Baltimaade võrgustik, mille eesmärk on suurendada koostööd tantsukunstnike vahel, jagada teavet ning tõsta teadlikkust lastele ja noortele suunatud tantsukunstist ja -kunstnikest. Võrgustikku kuuluvad tantsuorganisatsioonid Rootsist, Islandilt, Taanist, Norrast, Soomest ning Eestist. NOBA tegevused on avatud kõigile, kes töötavad tantsuvaldkonnas ning keda huvitab noorele vaatajale suunatud tantsukunst.

NOBA Tartu kohtumise peateema on "Ületades tantsulava piire". Kohtumise eesmärk on leida ja vahetada ideid, kuidas luua heal tasemel tantsulavastusi, mida on tehniliselt võimalik etendada ka koolides ning mille sisu ja vorm noortele korda läheb. Sellest lähtuvalt toimuvad Tartus erinevad töötoad ja arutelud.

PROGRAMM:
Reede, 17. aprill  
kell 13.00 Genialistide Klubi 
Music From Movement – Mini, WE GO, Taani 
Koreograafid-lavastajad: Kristine Kyhl Andersen, Niels Bjerg, Amia Miang, Kasper Daugaard Poulsen
Music from Movement - Mini on tantsu ja muusikat siduv lavastus lastele ja noortele. Elav muusika ning rütmiline liikumine seotakse lavastuses tihedalt kokku, pakkudes humoorikaid momente. Helid saavad alguse liikumisest, moodustades neljast tantsijast ühtse organismi. Lavastus on sobiv alg- ja põhikoolile. 
kell 14.00 Tartu Uus Teater 
papulaBOX  - Glims&Gloms Tantsuteater, Soome
Koreograaf: Simo Heiskanen
papulaBOX on tantsulavastus täis mängulist liikumist lastele ja lapsemeelsetele.Energeetilised osakesed Aatom, Molekul ja Prooton uurivad erinevaid geomeetrilisi kujundeid läbi mängu ja liikumise. Lavastus on sobiv lastele alates 3. eluaastast.
kell 19.00 Tartu Uus Teater  
KAMA – Tantsutuur, Eesti Tantsuagentuur
Koreograaf: Renate Keerd
KAMA on tantsulavastus noortele. Aga mitte ainult. Inimene on ikka inimene, oled sa siis noor või vana. Laval on 4 noort inimest – 2 tüdrukut ja 2 poissi. Neil on kama ja nad hakkavad seda sheerima.

No Man is an Island - Tantsukompanii Arch8, USA-Holland
Koreograaf: Erik Kaiel
No Man is an Island tantsuduett katsetab füüsiliste võimete piire, avastades tasakaalu ja kontakttantsu võimalusi kahe inimese vahel. Lavastuses põimuvad koostöö, suhtlus ja loomingulisus.


Õhtused etendused on kõige sobivamad põhikoolile ja gümnaasiumiastmele.
Pärast õhtusi etendusi toimub diskussioon lastele suunatud tantsukunstist, vestlust juhib Joan van der Mast.

PILET ÜHELE ETENDUSELE: 7 €, (NOBAle eelregistreerunud osalejatele on etendused tasuta)
Kui on soovi lavastusi oma grupile tellida, siis kirjutage aadressil [email protected]

Laupäev, 18. aprill 
kell 11.00 Genialistide Klubi 
Anne Ekenes`i ettekanne „Ületades tantsulava piire“, Norra
Ettekanne laste- ja noortelavastuste tuurile minemisest, sellega kaasnevatest ohtudest ja võimalustest. Anne Ekenes on Norras tegutseva tantsukompanii Panta Rei Danseteater kunstiline juht.
kell 13.30 – 14.30 Genialistide Klubi 
Joan van der Masti töötuba, Holland. 
Kahepäevane seminar „Boosting your Creative Soul“  (“Innustades meie loovust”) räägib sellest, kuidas kaasata tavakoolide õpetajaid ja nende kaudu ka õpilasi tantsulavastuste loomise ja analüüsi juurde. Töötoas osalejad katsetavad, kuidas avardada loovat mõtlemist erinevate inspiratsiooniallikatega nagu rekvisiidid, teema, kostüümid, muusika, plastilisus, pildid, jutustused jne. Joan van der Mast on koreograaf, kaasaegse tantsu õpetaja ning rahvusvaheliselt kõrgelt tunnustatud lektor. 
kell 15.30 – 17.30 Genialistide Klubi 
Erik Kaieli töötuba, Holland-USA
Kahepäevane praktiline töötuba partnerluse kasutamises noortele loodavates tantsulavastuses. Märksõnadeks on keha ning keha liikumine. Töötoas avastatakse partnerlust ja füüsilist suhtlust kui hüppelauda tulevastele ideedele. Kontaktimprovisatsiooni elemendid segatakse tantsukombinatsioonide arenguga, luues niimoodi alus edasisteks koreograafilisteks avastusteks.
Erik Kaiel on Hollandis tegutsev liibanoni-USA päritolu koreograaf, kes omandas New Yorgi Ülikoolis magistrikraadi tantsu erialal ning on pikka aega tegutsenud tantsija ja koreograafina nii USAs, Hollandis ja mujal. Tema tööd on väga füüsilised ning keskenduvad tantsijate vahelisele suhtlusele ja kommunikatsioonile.
Eriku tööd on suunatud eelkõige noortele ning tema lavastused on sobilikud nii teatrilavale kui ka avalikku ruumi.

Päevasele programmile järgneb festival Koolitants 2015 Tartu tantsupäevade töötubades ette valmistatud materjali vaatamine ja arutelu lastega koos loodavast tantsukunstist, vestlust juhib Joan van der Mast. 

Pühapäev, 19. aprill  
kell 11.00 – 13.00 Genialistide Klubi
Erik Kaieli töötuba, Holland
kell 14.00 – 15.30 Genialistide Klubi 
Joan van der Masti töötuba, Holland

Kõik töötoad ja vestlused toimuvad inglise keeles.
Töötubadesse ootame koreograafe, tantsuõpetajaid ja tantsijaid ehk siis kõiki, keda huvitab noorele vaatajale suunatud tantsukunst! Töötoad, seminarid ja etendused on eelnevalt registreerunutele tasuta.
Info ja registreerimine aadressil [email protected]
Etendusi ootame koos õpetajatega vaatama kõiki lasteaia- ja koolilapsi ning teisi huvilisi!


NOBA Tartu toetajad: Nordic Culture Point, Eesti Kultuurkapital