Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NO99 annab välja raamatu

01.02.2006 15:28

Teater NO99 on esimese aastapäeva puhul kokku pannud teatritekstide kogumiku. Erinevate erialade esindajad annavad oma vaate teatrile kui säärasele, lisaks leidub käsitlusi NO99 ning tema lavastuste kohta. Raamatusse on koondatud kirjavahetusi, intervjuusid ning artikleid, lisaks hulgaliselt pildimaterjali.

Raamatu autorite seas on nii tihedalt teatriga seotud inimesi kui ka kirjanikke, kirjandusteadlasi, kunstnikke, muusikuid, teadlasi, ärimehi, ajakirjanikke, kunstiteadlasi. Käsitletakse teatri tähendust erinevate elualade esindajate jaoks, meenutatakse ja vaadatakse tulevikku, kritiseeritakse ja kiidetakse. Täpsemalt vaadeldakse NO99 fenomeni ning lavastusi.
Raamatu autoriteks on: Marek Strandberg, Hasso Krull, Peeter Laurits, Jaak Allik, Reet Neimar, Luule Epner, Kaido Ole, Andres Lõo, Marco Laimre, Anders Härm, Jaanus Harro, Hanno Soans, Aare Pilv, Jaanus Adamson, anonüümne teatrijuht, Karin Hallas-Murula, Peeter Jalakas, Raivo Palmaru, Tiit Ojasoo, Ene-Liis Semper, Mart Koldits, Hendrik Toompere jr, Aleksander Pepeljajev, Andrei Hvostov, Dariusz Kosinski, Johannes Saar, Kaarel Ird, Jürgen Rooste, Anne Türnpu, Peeter Sauter ja Tõnis Arro.

Johannes Saar:
"Samas läheb mulle arhitektuuri pealetung rohkem korda kui teatri allajäämine. Olen küll kuulnud, et nüüd on teater see, mis läbi pakase ja pimeduse sõidab väikestes bussides rahvamajadesse etendusi andma ja tunnen rändreisulistele südamest kaasa, kuid ikkagi eelistan tegelda suuremate ohumärkidega."

Andrei Hvostov:
"Lavakunsti õppivad noored pannakse elama grotowskilikku maailma. Jerzy Grotowski, kes on paljude silmis teatripühak või isegi pühak per se, paistab minule lihtsalt fanaatikuna. Grotowski totaalsusenõue on õudustäratav."

Jaanus Harro:
"Paar kindlat ja lihtsat reeglit siin on. Kunsti ajal aju ärgastub ja ärkamisvõimetus ajus kunsti ei mõisteta. Võib küll olla ka nii, et kunsti äratundmiseks peavad mõned ajumustrid vaikima, kuid täielik vaikus ei sobi siia. Kui tahame kunsti, siis eeldagem aju."

Karin Hallas-Murula:
"Majandusstrateegiatest võib kultuur nippe õppida, kuid puhas turundus siin iseenesest ju lahendusi ei anna: kui mõne meeskoori tase langeb, siis ei aita parema reklaamijuhi palkamine, uute ülikondade ostmine ja trendika logo tegemine. Tuleks ikka rohkem laulmist harjutada."

Ene-Liis Semper:
"Aga ma tahaks sellist publikut, kes ei taha tükist midagi ette teada ja tuleb helge usaldusega kohale, saagu mis saab. Keda saaks tõeliselt üllatada. See pakuks lõbu."


Rohkem kui 200-leheküljelise raamatu on kujundanud Martin Pedanik, fotograaf Arne Maasik, toimetaja NO99.
Raamatu väljaandja on Eesti Teatriliit, toetajad Kultuurkapital ning Eesti Teatri Aasta.

Kuni 15. veebruarini on võimalik broneerida endale soodushinnaga raamat 150 krooni eest. Palume saata broneerimisteade e-postile
[email protected] või broneerida telefonil 66 88 781 (Angela Mooste).
Broneeringus palume märkida oma nimi ning soovitavate eksemplaride arv.

Eero Epner
[email protected]