Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NO89 – “Totu Kuul”

05.02.2007 14:20

"Totu Kuul" põhineb Nikolai Nossovi 1960ndatel ilmunud samanimelisele romaanile. Kapitalistliku maailma pahedest rääkivas õpetlikus teoses satub sõbraliku Lilleküla elanik Totu pooljuhuslikult Kuu peale, kus on elu. Ja veel milline! Kiiresti tehakse Totule selgeks, et Lilleküla solidaarsed reeglid siin enam ei kehti. Totu tehakse  tuttavaks rahaga ning sellega, mida raha õigupoolest tähendab. Peatselt on Totu haaratud suurde investeerimispüramiidi, mida püüavad oma huvides ära kasutada ilged kapitalistid Kalmare ja Coifield.

Nossovi romaani on instseneerinud Peeter Volkonski, lavastuse kontseptsioon on Tiit Ojasoolt, lavastas Tiit Ojasoo koos Kaspar Jancisega, viimane on teinud ka muusikalise kujunduse. Etendusi antakse vaid büroodes ning kontorites, kapitalismi pulbitsevates südametes. See on minimalistlik lavastus väheste rekvisiitide ja rokkmuusikaga. NB! Etendused vaid ettetellimisel!

Nimiosas Risto Kübar või Kaspar Jancis, teistes osades Kristjan Sarv, Andres Mähar, Gert Raudsep, Rasmus Kaljujärv, Jaak Prints, Mirtel Pohla, Inga Salurand ja Sergo Vares.

Kinnine esietendus toimub 5. veebruaril GILD Bankersi ruumides. Järgmised võimalikud kuupäevad etenduse tellimiseks on 2., 3., 6., 16. ja 17. märts. Etendus kestab umbes tund ja viisteist minutit, etenduseks vajatakse umbes viiekümne ruutmeetri suurust korraliku ventilatsiooniga kontorit. Korraga saab etendust vaadata kõige rohkem 30 inimest. Tellimiseks palume pöörduda telefoni juurde ja valida number 66 88 780.

Lavastusega on teater NO99 oma šefluse alla võtnud investeerimispanga GILD Bankers. Hooaja jooksul sponsoreeritakse panka tugeva selgroo ja ideelise värskusega.