Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NO80 “Onu Tomi onnike” Ungaris

26.11.2009 15:31

27. ja 28. novembril etendub Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semperi lavastus "Onu Tomi onnike" festivalil "Kortárs Drámafesztivál Budapest", mis toimub madjarite pealinnas kaheksandat korda.
Festival on Ungari teatrielu keskne sündmus, mille eesmärk on tutvustada  Euroopa teatri uusi suundi ning tugevaid truppe. Korraldajad tahaksid panna nii ungarlasi kui väliskülalisi mõtisklema, et kuidas on režiimide vahetus muutnud teatrit ja kunsti Kesk- ja Ida-Euroopas. Selleaastasel festivalil on kohal külalised üheteistkümnest erinevast riigist, lisaks eestlastele peetakse festivali üheks tõmbenumbriks itaalia näitlejat, lavastajat ja näitekirjanikku Pippo Delbono't.

Teater NO99 lavastused NO93 "Nafta!", NO88 "ГЭП ehk Garjatšije estonskije parni" ning NO83 "Kuidas seletada pilte surnud jänesele" on etendunud mitmetel mainekatel ja olulistel Euroopa teatrifestivalidel. Budapestis toimuvad lavastuse NO80 "Onu Tomi onnike" esimesed gastrolletendused. Lavastus toetub Harriet Beecher-Stowe'i  samanimelisele romaanile. "Onu Tomi onnike" on traagiline lugu neegerorjast, kes müüakse julmadele peremeestele.
Festviali kohta vaata lisa: www.dramafestival.hu 

Mart Kase
Täpsem info Eero Epner
[email protected]