Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Nisa” võitis Kaunases festivalil eripreemia

15.05.2012 18:13

VAT Teatri  lavastus "Nisa", kus peaosa mängib sama rolli eest Teatriliidu aastapreemia saanud näitlejanna Katariina Unt, pälvis Kaunases peetud monolavastuste festivalil “Monobaltija” eripreemia.

Festivali žürii töös osalenud eesti teatrikriitik Boris Tuch ütles, et žürii poolt Katariina Undile määratud eripreemiat saab lugeda väga prestiižseks ja kõrgelt hinnatavaks tunnustuseks. “Katariina on selles lavastuses leidnud väga originaalsed ja mõjusad väljendusvahendid, näitamaks inimese  sisemaailma kogu selle lihtsuses ja keerukuses,” sõnas Tuch. Tuchi sõnul oli festivali õhkkond oli väga hea, ehkki lavastusi oli oma tasemelt seinast seina. Tänavuaastasel festivalil olid esindatud lavastused Leedust, Lätist, Venemaalt, Poolast, Soomest, Rootsist, Saksamaalt, Suurbritanniast, Moldaaviast, Kreekast ja Eestist. 

9.-13. maini kestnud festivali “Monobaltija” korraldas Kaunase Kammerteater ning sündmuse patroon oli Kaunase linnapea. Festival toimus sel aastal kolmandat korda. Eelmistel festivalidel on osalenud eesti näitlejad Indrek Taalma ja Tõnu Oja.

Kuu lõpul osaleb Aare Toikka ja Katariina Undi lavastus „Nisa“ aga Peterburi suurte traditsioonidega rahvusvahelisel teatrifestivalil „Raduga“. 29. maist kuni 4. juunini toimuvat teatripidu korraldab Peterburi Noorsooteater.

Tänavusel festivalil osalevad lavastused Poolast, Lätist, Venemaalt ja Eestist. Eestiski hästituntud lavastajatest on esindatud Adolf Šapiro, Kama Ginkase, Konstantin Bogomolovi ja Alvis Hermanise tööd. Eesti teatrite lavastused on jõudnud „Raduga“ programmi ennegi. VAT Teatri „Kivid“ ja „Kalevipoeg“ on võitnud festivali Grand Prix.

Eestis on lavastust „Nisa“ võimalik sel hooajal nautida veel vaid korra, VAT Teatri saalis Rahvusraamatukogus toimub publiku soovil “Nisa” lisaetendus 26. mail kell 18.

Tiiu Talvist
VAT Teater
turundusjuht
53 492 856
6450959
e-post: [email protected]
www.vatteater.ee