Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Neljas rahvusvaheline improteatrite festival Tilt avaldas mängukava

22.09.2016 11:10

20.-22. oktoobrini leiab kinos Sõprus aset juba neljas rahvusvaheline improteatrite festival Tilt. Improteater eristub klassikalisest teatrist selle poolest, et kõik mida publik etendusel näeb, sünnib kohapeal, improviseerituna publiku antud inspiratsioonisõnadest. Seega on iga etendus vahetu ja kordumatu, sest kahte täpselt ühesugust lugu pole võimalik lavale panna!

TILT 2016 logo
Seekordne Tilt toob publiku ette ülevaate Eesti improteatritest ning parimad impronäitlejad ja -koolitajad üle kogu maailma! Festivali peakorraldaja Rahel Otsa sõnul oli meeldivaks üllatuseks see, kui suurt huvi festivali vastu juba üle maailma tuntakse. "Saime sel korral registreerimisankeete kõigilt kontinentidelt! Oleme maailma mõistes küll väike festival aga valdkonna siseselt juba hästi tuntud ning improtajad tahavad tulla Tildile nii esinema kui koolitama. Sel aastal on üks meie kaugemaid õpetajad tulemas Reunioni saarelt, mis asub Lõuna-Aafrikas Madagaskari lähistel ning tema töötoa tulemusena valmib ka üks vaatajate ette jõudvatest etendustest."

Kuigi improteater on Eesti publiku jaoks veel pigem uus nähtus, on mujal maailmas tegemist juba tuntud alternatiivteatrivormiga, mis pakub meelelahutust ja kaasaelamisvõimalust ka neile, kes end muidu teatrivõõraks peavad. Festivalietendused on tavalisest lühemad, pakkudes seega head võimalust saada kiiret ülevaadet erinevatest improviseerimise stiilidest ja tehnikatest. Neljas Tilt toob lisaks Eesti parimatele improteatritele publiku ette ka trupid Hollandist, Rootsist, Saksamaalt, Belgiast, Iisraelist ja Inglismaalt ning programmi jääb lõpetama sellel festivalil töötubasid läbi viinud koolitajate etendus, mille raames jõuavad lavale ka Kreeka, Ameerika, Soome, Austraalia ja Reunioni improtajad.


Lähemat infot festivali kohta leiab:
festivali kodulehelt: www.improfestival.ee


Kontakt:
Rahel Otsa
+372 55 35 199
rahel@jaa.ee
http://rahelotsa.ee
http://jaa.ee/
www.improfestival.ee/