Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Neljapäeval esitletakse aastaraamatut Teatrielu 2020 ja avaldatakse teatristatistika andmed

08.09.2021 11:39

Neljapäeval, 9. septembril 2021 esitletakse Tartus Draama festivalil aastaraamatut Teatrielu 2020 ning ühes sellega antakse lühiülevaade eelmise aasta teatristatistikast.  

Esitlus toimub kell 16.30 Vanemuise väikese maja ovaalsaalis. 

Aastaraamatut tutvustavad toimetajad Anneli Saro ja Oliver Issak, arvustava ülevaate annab Jaak Allik ning 2020. aasta teatristatistikale heidab valgust kroonika koostaja Tiia Sippol.

Turbulentset teatriaastat 2020 kajastades ei saa mööda koroonaviirusest ja eriolukorrast ning sellega seoses ka voogteatri esiletõusust. Eriolukorrast teatris loovad ülevaate Kinoteatri produtsent Paul Piik, Ugala teatri juht Garmen Tabor, Eesti Draamateatri juht Rein Oja ja Tartu Uue Teatri produtsent Maarja Mänd. Voogteatrit kui uut nähtust Eesti teatripildis analüüsib Saara Liis Jõerand ning e⁻lektroni esimesest aastast kirjutavad Taavet Jansen ja Andrus Laansalu. Luule Epner annab ülevaate Von Krahli Teatri uuest tulemisest, Ott Karulin etenduskunsti võimumängudest ning Heili Einasto tantsuteatri arengust kombinaat- ja projektiteatri raamistikus.

Teatrielus 2020 on fookuses ka väikelinnateatrite argipäev: Karin Allik uurib elu Ugalas ja Heidi Aadma Rakvere Teatris. Uue autorina debüteerib Teatrielus Marta-Liisa Talvet, kes jagab oma mõtteid nüüdisooperist. Madli Pesti sulest pärineb teatrikunstnik Kristjan Suitsu portree ja intervjuu temaga.

Mälu rubriiki sisustavad Kerttu Männiste artikkel modernistlikest kunstnikest laval ja lõuendil ning Voldemar Panso lavastuse "Lea" (1960) kunstinõukogu protokollid, mida on kommenteerinud Sven Karja.

Eesti teatristatistika 2020. aasta andmed on avaldatud kogumiku teises osas. Arvandmetega on esindatud 65 teatrit ning kolmandat korda ka Eesti harrastusteatrid. Lisaks statistilistele andmetele on avaldatud ka ülevaade teatriaastal toimunud sündmustest, ülevaated teatriorganisatsioonide tegevusest, festivalidest jmt ning kolmandat korda on 

Teatrielu 2020 koostajad ja toimetajad on Anneli Saro ja Oliver Issak, statistika ja kroonika on koostanud Tiia Sippol ja Katarina Tomps. Raamatu keeletoimetaja on Mari Tuuling, kujundaja Kersti Tormis.

"Teatrielu" sarja annab välja Eesti Teatriliit koostöös Eesti Teatri Agentuuriga, trükib Tallinna Raamatutrükikoda. Raamatute väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.

Olete oodatud esitlusele!

Eesti Teatriliit
Eesti Teatri Agentuur