Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Neljapäeval algab Tallinnas Baltimaade nüüdistantsu ülevaatefestival Balti Tantsu Platvorm

18.05.2022 11:00

19.–21. maini 2022 Tallinnas toimuv Balti Tantsu Platvorm tutvustab Balti riikide sõltumatul nüüdistantsu väljal tegutsevate tantsukunstnike tähelepanuväärsemaid lavastusi. Pileteid on saadaval veel piiratud koguses. Festivali algust tähistab juba 18. mail lühiperformance’ite ja muusikaga eelõhtu inklingroom klubis HALL.

Tänavusse programmi kuulub kokku üheksa lavastust, kolm igast Balti riigist. Eesti lavastustest valiti seekordsele Platvormile Mart Kango "Enneminevik" ja Jette Loona Hermanise ning Johan Rosenbergi "Eden Detail" (mõlemad koostöös Kanuti Gildi SAALiga) ning loomekoosluse Olmeulmad teos "Olmeulmad: Sanctum textum" ("Pühakude").

Lisaks etendusprogrammile tutvustavad igast Balti riigist valitud loomingulised kooslused ennast pitching- ehk esitlusprogrammis rahvusvahelistele ekspertidele, samuti toimuvad töötoad professionaalidele ja õhtune festivaliklubi klubis Uus Laine. Esmakordselt pilootprojektina 2019. aastal Vilniuses toimunud ülevaatefestival toimub nüüdseks teist korda ja Eestis korraldab sündmust Sõltumatu Tantsu Lava.

“See festival toob Tallinnasse kokku pea 200 tantsuvälja inimest. See on tugev rahvusvaheline tantsukogukond, kõik oma valdkonna professionaalid, kes kogunevad siia selleks, et viia end kurssi Balti tantsukunstnike ja nende loominguga. Lisaks on see siinsele publikule harvaesinev võimalus näha valikut rahvusvahelistele kuraatoritele silma paistnud Baltimaade nüüdistantsulavastusi,” kommenteeris platvormi Eestipoolne korraldaja ja Sõltmatu Tantsu Lava esindaja Triinu Aron.

Edaspidi hakkab Balti Tantsu Platvorm toimuma üleaastasena eri Balti riigis kolmepäevase platvorm-festivalina, kus igast Balti riigist on esindatud kolm tantsulavastust ning lisaks nn pitching-sessioonid, kus tantsukunstnikud saavad tutvustada ennast ja oma projekte rahvusvahelistele kuraatoritele.

Balti Tantsu Platvorm on ellu toodud kolme Balti riigi ühistööna. Korraldajad on Sõltumatu Tantsu Lava Eestist, Tantsuinfo keskus Lätist ja Leedu Tantsuinfo keskus.

Balti Tantsu Platvormi toetavad Põhjamaade Kultuurifond, Baltimaade Kultuurifond, Eesti Vabariigi kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Läti Vabariigi kultuuriministeerium, Läti Kultuurkapital, Leedu Kultuurinõukogu, Leedu Vabariigi kultuuriministeerium.

Balti Tantsu Platvormi ametlik koduleht

Piletid

Balti Tantsu Platvorm STL-i kodulehel

---
Sõltumatu Tantsu Lava (STL) on teater ja kaasaegse tantsukunsti platvorm Telliskivi loomelinnakus. STL keskendub liikumise ja kehaga tegelevate lavastuste väljatoomisele, mis kasutavad nüüdisetenduskunstile omast väljenduslaadi. Lisaks etendustele toimuvad STL-is töötoad, loomingulised residentuurid, loengud, korraldatakse nüüdistantsu uute tulijate platvormi PREMIERE ning kunstnike vaba kohtumisplatvormi — ürituste sarja Greenfield. STL on võtnud selge positsiooni Eesti nüüdistantsu arendaja ja valdkondliku eestkõnelejana.