Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NB Festival pakub etendusi lastele ja noortele

11.05.2011 11:34

Mai lõpul algab Teatris NO99 rahvusvaheline teatrifestival NB FESTIVAL 2011, mis pakub noorele publikule taskukohase hinnaga maailmatasemel teatrielamusi. Festival kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Alates 29. maist on võimalik viiel päeval vaadata ligi paarikümmet erinevat lavastust, mis kokku annavad hea ülevaate kaasaegse laste- ja noorteteatri erinevatest väljendusvormidest. Lisaks Eesti teatritele on lähimatest riikidest esindatud Läti, Leedu, Rootsi, Taani, Norra, Venemaa ja Saksamaa trupid. Eriti eksootilisi teatrielamusi pakuvad teatrid Grupo Sobrevento Brasiiliast ning Art Stage SAN Lõuna-Koreast, kes saabuvad Tallinna Kopenhaagenist-Malmöst, laste- ja noorteteatreid ühendava organisatsiooni ASSITEJ maailmakongressilt.

Festivali korraldab ASSITEJ Eesti Keskus koos VAT Teatriga ning etendused toimuvad Teatri NO99 saalides. Festival pakub etendusi erinevatele vanusegruppidele, kuid põhitähelepanu all on noortele mõeldud lavastused. Programm on koostatud nii, et kõiki lavastusi saab järjepanu vaadata ning kogu teatrimaja on avatud kui häid ideid ja sõbralikku festivalimelu pakkuv noortekeskus. Lavastuste kohta saab vabalt arvamust avaldada etenduste aruteludel ning õhtuti on avatud festivali klubi teatri kohvikus.

NB Festivali traditsioon sai alguse juba 1995. a, kui esimest korda toimusid ASSITEJ Eesti Keskuse Lasteteatrite päevad Tallinnas. Järgnevast aastast peale muutus programm rahvusvaheliseks ning alates 2002. aastast jagatakse festivalide toimumiskordi teiste Balti riikidega, mille tulemusena toimub festival kordamööda Eestis, Lätis ja Leedus igal kolmandal aastal. Siiani on festivali võõrustanud pealinnast kaugemale jäävad linnad Narva, Jõhvi ja Pärnu. Eelmine NB Festival viidi läbi 2008. a Endla Teatris ning Pärnu linnavalitsus pärjas ürituse aasta kultuurisündmuse tiitliga.

Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi kuuluv NB Festival 2011 teeb koostööd rahvusvahelise organisatsiooni ASSITEJ Maailmakongressiga. Festivali toetavad veel Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tallinna linna Kultuuriväärtuste Amet, Tallinna Vanalinna Päevad, Goethe Instituut jt.

Festivali programmi ja lavastuste tutvustused leiab ASSITEJ Eesti Keskuse kodulehelt www.assitej.ee. Kõigi etenduste piletid maksavad vaid 3 eurot ning neid on võimalik osta Piletilevist ja Piletimaailmast.

Pressiteate koostaja:
Kirsten Simmo
info@assitej.ee
Tel 55639219