Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NB Festival alustab maakondades

06.10.2008 12:03

6.-23. oktoobril lähevad noortetrupid ja väiketeatrid esinema maakondadesse: Viljandi-, Pärnu- ja Läänemaa lastele ning noortele antakse 11 tasuta külalisetendust. "Noortelt noortele" teatriprogrammiga alustab rahvusvaheline teatrifestival lastele ja noortele "NB Festival 2008".

"Noortelt noortele" eesmärk on viia noorte teatriprofessionaalide projektidena valminud lavastused maale, et kohtuda uue publikuga, leida esinemisvõimalusi ja luua otsesidemeid kohalike kultuurijuhtidega. Korraldaja ASSITEJ Eesti Keskus loodab programmi käivitamisega avardada noorte teatriprofessionaalide tegevusvälju.

Programmi avavad Miksteatri menukas noortelavastus "Il dottore Faust", mis etendub 6. oktoobril kell 13 Lihula Kultuurimajas ning kell 13.50 algab Häädemeeste Spordikeskuses OMAtsirkuse mänguline "TSIRKUS - see on imelihtne!".
9. oktoobril esietendub Abja Gümnaasiumis Miksteatri noortelavastus "Kuidas ta seda teeb?" ning 15. oktoobril etendub Karksi Valla Kultuurikeskuses VAT Teatri Foorumgrupi ja Lastekaitse Liidu sotsiaalteatrigrupi MEIE noortega vastloodud foorumteatrilugu. Etenduse nime selles publiku aktiivset osalust nõudvas teatritehnikas polegi, küll aga harutatakse etenduse jooksul põhikooli õpilastega nende endi probleeme ja laiendadakse mõistmishorisonte.
Külalisetendusi antakse veel Kihnu saarel, Toris, Häädemeestel, Tõstamaal, Varblas, Vändras, Pärnu-Jaagupis, Karksi-Nuias, Abjas ning Lihulas.

"Noortelt noortele" programmis osalevad trupid on ZUGA Ühendatud Tantsijad, OMAtsirkus, Teatrilabor, Miksteater ja VAT Teatri Foorumgrupp koos Lastekaitse Liidu sotsiaalteatrigrupi MEIE noortega.

Infot programmi "Noortelt noortele" ja "NB Festival 2008" kohta leiab www.assitej.ee

Lisa:
ASSITEJ Eesti Keskus
Katre Teppan
katre.teppant@ut.ee
+372 5396 8574

Katrin Nielsen
katrin.nielsen@kultuur.edu.ee
+372 5660 1694