Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NB Festival 2008 lõpetab

22.10.2008 11:45

Pärnu Endla teater võõrustab täna viimast päeva ASSITEJ rahvusvahelist teatrifestivali lastele ja noortele.

Kafka "Metamorfoos" saksa teatri häälelise ja objektiteatri vormis, klounipaar Piip ja Tuut, Zuga Ühendatud Tantsijad, Omatsirkus, Teatrilabor ja Taani poeetiline rämeteater Batida tõmbavad kokku viis päeva kestnud ja 25 etendust andnud Põhja- ja Baltimaade koostööfestivali.

NB Festival 2008 avati laupäeval, 18. oktoobril interaktiivse etendusega "Võimaluste aed". Lastele ja noortele suunatud teatrisündmus on osutunud publikurohkeks, professionaalsed teatritegijad erinevatest riikidest on saanud vahetada kogemusi, kontakte ja ideid. Inglise lavastaja ja teatrijuht Paul Harman tunnustas korraldajaid lavastuste ühtlase taseme poolest, Eesti teatrit hästi tundva Rootsi lavastaja Finn Poulseni arvates vajab teater lastele ja noortele rohkem kõrgetasemelist dramaturgiat. Festivali kunstiline juht Katrin Nielsen tõstab omalt poolt esile eesti uue põlvkonna teatritegijate värskeid ideid, mis avardavad ka tuntud tegijate ettekujutust lastele suunatud teatrikunstist.

Lisaks etendustele osales noor publik teatri töötubades ja aruteludel, teatripisik viidi Aita Vaheri kehastatud Doktor Klouni kaudu Pärnu haiglasse ka neile lastele, kes ise teatrisaali tulla ei saanud. Täna kell 13 on viimane võimalus kooliteatri noortel osaleda Toomas Trossi klounikoolis.

Festivali eriprogramm „Noortelt noortele“ jõuab lõpule neljapäeval Tori Põhikoolis toimuva Miksteatri etendusega „Kuidas ta seda teeb?“.

NB Festival on Balti- ja Põhjamaade koostööfestival, mis kuulub Baltimaade ASSITEJ festivalide ketti ning toimub igal kolmandal aastal Eestis. Järgmisel aastal toimub festival Vilniuses ning järgmine festival Eestis toimub 2011 Tallinnas.

Info festivali kohta: Katrin Nielsen, tel 56 601 694, www.assitej.ee.