Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Narvas algab teine rahvusvaheline Vabaduse Festival

10.08.2023 12:43

Teine rahvusvaheline Vabaduse Festival toimub Narvas 15. kuni 19. augustini 2023. Festivali peamised külalised on teatritegijad Kesk-Aasiast, läbivaks teemaks vabadus neis riikides ja ühiskondades. Lisaks esietendub festivalil Eesti-Ukraina koostöölavastus, mis peegeldab ukraina rahva valikuid viimase 500 päeva jooksul.

Iga festivali päev on sisustatud aruteluhommikuga, mis avab lavastuste päritoluriikide laiemat konteksti, kontsertprogrammiga ning filmiprogrammiga. Eesti artistidest astuvad üles Duo Ruut ning Oopus, välismaalt Magic of Nomads Kasahstanist ning Flyin Up Usbekistanist. Lisaprogrammid on külastajatele tasuta.

Festivali suurlavastus on Avignoni teatrifestivalil korduvalt tunnustatud lavastaja Marco Layera "Karistamatuse oaas" Tšiilist. See on koreograafiline uurimus vägivalla olemusest. Lavastus keskendub seaduslikule ja sobilikule vägivalla rakendamisele demokraatias: kes kasutab ja kes kontrollib riigi monopoolsust võimu kasutamise üle. Festivalietendus toimub 19. augustil Geneva Kontserdimajas.

Esimene Vabaduse Festival toimus 2021. aastal, mis tõestas, et Narva on ideaalne koht seesuguse festivali korraldamiseks, asudes poliitiliste ja ideoloogiliste maailmavaadete kohtumispaigas.

Rohkem infot leiab Vabaduse Festivali kodulehelt.

Lisainfo: mariann@vabalava.ee

Pildil stseen lavastusest "Karistamatuse oaas". Foto: Vabaduse Festival