Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Nargenfestivali 2012. aasta programm on avaldatud

09.05.2012 11:32

Alates 8. maist saab tutvuda suvel Eesti mereäärsetes paikades toimuva Nargenfestivali kavaga ja osta pileteid! Vaata SIIT >>

Festivali kava on mitmekesine ning sarnaselt eelnevatele aastatele ei puudu esmakordselt publiku ette jõudev Eesti algupärand - seekord esietendub juulis Naissaarel Omari küünis Urmas Lennuki poolt spetsiaalselt festivalile kirjutatud ning Hendrik Toompere jr poolt lavastatud “Naissaare Wabariigi Referendum”. Etendusi mängitakse ainult juulis!

Sellel aastal teeb festival kummarduse nii Arvo Pärdile, kelle nimelised Pärdi päevade kontserdid on traditsiooniliselt festivali programmis septembris, kui ka tema õpetajale Heino Ellerile, kelle 125. sünniaastapäeva tähistamiseks on programmis kontserdisari pealkirjaga Eller 125.

Eller 125 raames toimuvad mitmed kammermuusika kontserdid, Indrek Hirve mononäidendi etendused “Pauluse kiriku kellad” Heino Ellerist ning kinos Artis linastub heliloojast muusikaline dokumentaalfilm “Quinta essentia”. Sarnaselt 2011. aastal Pärdi päevade raames toimunud Arvo Pärdi nelja sümfoonia kontserdile on ka üritustesarja Eller 125 krooniks helilooja kolme sümfoonia ettekandmine 1. septembril Noblessneri valukojas. Elleri suurvormid jõuavad kuulajateni Tõnu Kaljuste juhatamisel Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri esituses.

Pärdi päevade raames etendub 7.-9. septembrini valukojas Arvo Pärdi vaimulikele heliteostele loodud vaatemänguline kontsertetendus “Passio”. 2011. aastal Turu katedraalis Euroopa kultuuripealinna Turu 2011 programmi raames esietendunud lavastus on Nargenfestivali programmis Arvo Pärdi isiklikul soovitusel. Pärdi päevad ning Nargenfestival 2012 lõppevad 11. septembril Tallinnas, Jaani kirikus Arvo Pärdi sünnipäevakontserdiga.

2012. aastal jätkub Nargenfestivali pikaajaline koostöö kultuuriministrilt “Aasta kultuurisõber 2011” tiitli pälvinud Nordea pangaga. Nordea pank on aastaid olnud Nargenfestivali peasponsor. Nordea panga klientidele on Piletilevi müügikohtadest pileti ostmisel soodustused.

Nargenfestival on 2006. aastast olnud üks meeldejääv meretagune ja mereäärne suvepidu, mis peab oluliseks Eesti muusika ja näitekunsti algupärandi esiletoomist.