Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NAKS Tartu 2024 festival otsib lavastusi ja töötube oma programmi

15.05.2023 14:27

NAKS Tartu 2024 festival otsib oma programmi lavastusi ja töötube. Festival toimub 5. kuni 9. novembrini 2024, programmi kandideerimine on avatud kuni 25. mai 2023. 

2024. aastal toimub festival taas Tartus, kuuludes Euroopa kultuuripealinna programmi. Festivali etenduste toimumispaikadena plaanitakse kasutada ERMi teatrisaali, Vanemuise väikest maja, Sadamateatrit, Tartu Uut Teatrit, Teatri Kodu ja Karlova Teatrit.

NAKS festivali eesmärk on olenemata žanrist, trupi kooslusest või suurusest, koguda ühte kimpu kokku värsked ja noort vaatajat kõnetavad, meisterlikult tehtud lavastused nii Eestist kui ka välismaalt. Festivali raames korraldatakse lastekultuuri seminari, vestlusringe, töötubasid, koosolemisi ja kohtumisi, mis ühendavad oma ala asjatundjaid, pedagooge, lapsevanemaid ja eri vanuses noort publikut. 

2024. aastal on üks festivali fookusteemasid etenduskunstide kättesaadavus, mistõttu on eriti oodatud erivajadustega noorele suunatud etendustegevus. 

Festivalile võib kandideerida ka teosega, mis on praegu valmimisjärgus, kuid valmib hiljemalt 2024. aasta maikuuks. Kandideerimiseks palutakse aadressil [email protected] esitada:

  • Lavastuse lühikirjeldus või ideekirjeldus
  • Lava/etenduspinna suuruse vajadus või võimalik toimumiskoht
  • Etenduse/töötoa orienteeruv kestus
  • Maksimaalne publikuarv
  • Trupi ja etendust teenindava meeskonna suurus
  • Orienteeruv ühe, kahe ja/või kolme etenduse või töötoa korraldamise maksumus
  • Võimalikud lisamaterjalid, mis aitavad edukalt kandideerida (nt video, fotod, plakatikujundus, arvustused vms)

Valiku teeb 2023. aasta juuni lõpuks viieliikmeline kooslus, keda juhib ASSITEJ Eesti keskuse juhatuse liige Marek Demjanov. Küsimuste korral võib kirjutada aadressil [email protected] või helistada 5058876.

ASSITEJ Eesti Keskus korraldab lasteteatri päeva ja noore vaataja teatrifestivali juba aastast 1995. Viimased kuus aastat on festival kandnud nime NAKS. Et haarata väikest ja suurt publikut kaugematest nurkadest, on nii päev kui ka festival olnud liikuv ja toimumispaigad üle Eestimaa: Jõhvis, Narvas, Pärnus, Viljandis, Paides, Valgas, Tartus, Tallinnas.