Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Näituse “Loodusemees Panso” tööde oksjon Teatri- ja Muusikamuuseumis

13.05.2021 14:51

Teatri- ja Muusikamuuseum korraldab reedel, 21. mail 2021 kell 14 avaliku oksjoni näituse "Loodusemees Panso" fotodest. Tööde müügist saadud tulu annetab muuseum loodava Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli tudengeid toetava fondi seemneks.

Novembrist saadik muuseumis üleval olnud näitus "Loodusemees Panso" jõuab lõpule reedel, 21. mail, mil vähetuntud ja ajastu vaimu kandvad fotod teatrimehe Voldemar Panso teisest kirest, Eesti Looduskaitse Seltsi tegemistest, oksjonile jõuavad.

Oksjonile tulevaid fotosid on näitusel võimalik näha Teatri- ja Muusikamuuseumis Assauwe tornis 20. maini kell 10–18 ning veebigaleriis, mille leiab lehelt https://www.ajaloomuuseum.ee/oksjon

Oksjon toimub Teatri- ja Muusikamuuseumi sisehoovis Tallinnas, Müürivahe 12, samas paigas, kus toimus fotonäituse avamine. Iga foto alghinnaks on 26 eurot. Külalistele pakutakse Panso matkade ajastule omaselt kasemahla, pits viina ja suitsuvorsti. "Oma sajaseid on oodatud luhvtitama kõik, kes sooviksid aidata näitlejatudengeid sel teatrihariduse jaoks ülikeerulisel ajal", ütleb Teatri- ja Muusikamuuseumi kuraator Piret Simson.

Voldemar Panso 100. sünniaastapäevale pühendatud näitusel on esitletud 90x90 cm formaadis mustvalged fotod. Müügile tuleb neist 26. Näitusefotode seas on ülesvõtteid 1960.–70. aastate looduskaitseseltsi kogunemistest Viinistus, Kassaris, Haanjas, Koogil ja mujal, kus Panso aktiivselt kohal käis. Piltidelt võib näha teatrimehe ja tema seltsikaaslaste elujanu, sõprust ja ajastutruid hetki.

NB! Telefoni teel oksjonil osalemiseks palutakse oma soovist teavitada näituse kuraatorit Piret Simsonit, telefon 555 666 86. Registreerumine toimub 20. maini.