Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Näitus “Rambipalavik” Mikkeli Muuseumis

06.03.2012 18:15

KUMU "Rambipalavik"Näitus: Rambipalavik. Teater ja teatraalsus kunstis
Aeg: 18. veebruar – 13. mai 2012
Koht: Mikkeli muuseum

Eesti Kunstimuuseumi rikkalikust graafikakogust ja Tartu Ülikooli raamatukogu kunstikogust jõuab publiku ette teatri ja teatraalsuse erinevaid avaldumisvorme mitmekülgselt illustreeriv 17.–19. sajandi Lääne-Euroopa graafika. Näitusega kaasnevad publikuprogrammid, haridusprogrammid ja ekskursioonid eri vanusegruppidele mudilastest täiskasvanuteni.

Näituse idee üheks lähtekohaks on kunstikollektsionäär Johannes Mikkeli kogusse kuulunud suurepärane ofortidesari "Balli di Sfessania", mis kujutab Itaalia commedia dell’arte karaktereid. Ligi nelja sajandi vanune professionaalne teatritraditsioon ja selle rahvalikumad ilmingud inspireerivad kunstnikke tänaseni. Spetsiaalselt käesolevaks näituseks on kunstnik Svetlana Pchelnikoval valminud J. W. von Goethe teose "Das Römische Carneval" illustratsioonide eeskujul sari commedia dell’arte tüpaažidest ja kostüümidest mõjutatud kunstnukke.

Ligi pooled näitusel eksponeeritud teostest jõuavad kunstipubliku ette esmakordselt. "Teemanäitus annab hea võimaluse tutvustada muuseumi kogudes leiduvat väga mitmekesist ja rikkalikku materjali. Näiteks 19. sajandist pärinevad väikeses formaadis graafikasarjad illustreerivad ühelt poolt oma ajastu armastatud lavalugusid, teisalt annavad aimu kunstnike ja kunstikogujate teatritemaatika lembusest," lisas Männiste. "Tartu Ülikooli raamatukogu kunstikogust on aga näitusele jõudnud 18. sajandi ühe suurima teatristaari David Garricku portree kinnitamaks, et teater on küll kaduv kunst, kuid võib tuua surematut kuulsust."

14. märtsil ja 11. aprillil toimuvad Mikkeli muuseumis publikuprogrammi "Pikad kolmapäevad Kadriorus" raames ekskursioonid näituse kuraatori Kerttu Männistega.

Näitusega kaasnevad haridusprogrammid "Täna teeme teatrit" lasteaiale ja algkoolile ning "Rambipalavikus" põhikoolile ja gümnaasiumile.

Ekskursioonid on ettetellimisel tel 606 6400, [email protected].

Lisainfo:
Kerttu Männiste
näituse kuraator
Tel: 606 6400; 56 842 804
E-post: [email protected]
Mikkeli muuseum / Kadrioru kunstimuuseum
Weizenbergi 28 / Weizenbergi 37
Tallinn