Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Näitus „Olla või mitte ollallaa?“ – Endla inimeste nägemus iseendast

27.02.2013 16:40

Lii TedreLaupäeval 02.märtsil kell 17.00 avatakse algava rahvusvahelise  teatrikuu raames Endla Sammassaalis 35-st tööst koosnev väljapanek „Olla või mitte ollallaa?“, kus näitlejad ja teised Endlas töötavad inimesed on loominguliselt täiendanud iseenda fotot. Idee autor Endla lavastusjuht Andrus Jõhvik andis igale soovijale temast tehtud 50X70 cm (B2) must-valge foto, mida igaüks sai oma äranägemise järgi illustreerida, koloreerida, retušeerida, rebida, kleepida, põletada, täis kirjutada jne. Pildi ümberkujundamisel sai portreteeritav seega kasutada kõiki endale sobilikke võtteid ja soove. Näitusele ülespanekuks vormistati iga töö Kapa plaadil.

„Eesmärk oli kaasata kogu teatri personali ühtsesse tegevusse. Minule meeldiva üllatusena tulid väga paljud ideega kaasa. Silmad läksid põlema ja mõte hakkas liikuma,“ rääkis Jõhvik. „Laekunud autoportreedes väljenduvad aeg, töö, foobiad, emotsioonid  igal isiksusel omamoodi. Meeleolud ja ka tehnikad on täiesti personaalsed, aga enamasti positiivse laenguga ja humoorika vaatenurgaga.“

Teiste seas näevad näitusele tulijad Ago Andersoni, Arvi Halliku, Lauri Kingi, Helle Kuninga,  Sepo Seemani, Lii Tedre, Jüri Vlassovi ja paljude teiste seni oma kunstnikuandeid enamasti vaka all hoidnute loominguliste pingutuste tulemust. Suur osa autoportreede tegijatest on lubanud osaleda ka näituse avamisel.

Näitus Endla Sammassaalis jääb avatuks vähemalt märtsi ehk teatrikuu lõpuni. Sügiseks on kokkulepe, et väljapanekut näevad Tartus toimuval Draamafestivalil osalejad.

Pressiteate koostas Toomas Šalda
Endla avalike suhete juht